Historie klubu

2001

U zrodu klubu, v tu dobu však o tom ještě nevěděli, stáli tři nadšenci do té doby ne moc známého sportu "pétanque" Honza Lobo, Ríša Blažek a Libor Vogl. Jejich "domácím" pláckem bylo staré volejbalové hřiště na Loučkách plné hrbolů, kamenů a travnatých drnů. Tajemství ocelových koulí jim občas pomáhali poznávat jejich přátelé i rodinní příslušníci.

2002

FotoSpojením s OS Loučky došlo k vybudování prvního Litvínovského "bulodromu". V červnu byly zástupci OS Loučky předány nákresy areálu a rozměry hřišť a již v pátek 26. července bylo dokončeno první hřiště. Ostatní byla dokončena průběžně do jednoho týdne. Začalo shánění dalších hráčů, potenciálních členů budoucího klubu.

2003

FotoKonečná úprava celého areálu a povrchu hřišť probíhala během celého roku. V únoru (9. 2.) byl učiněn neúspěšný pokus o schůzku s novými hráči (přišli pouze 3). V březnu (22. 3.) se uskutečnila první brigáda. V dubnu (26. 4.) svým klubovým turnajem oficiálně otevřel pétanque areál na Loučkách první pétanque klub na Mostecku - "Pétanque klub Most - Litvínov". V květnu (15. 5.) se v restauraci penzionu Loučky konalo první setkání Litvínovských příznivců pétanque. Den na to vyšlo první novinové číslo zpravodaje "Pétanque News". Vymyslel ho, napsal a vydal Honza. Ve středu 4. června se přímo v pétanque areálu uskutečnila ustavující schůze nově zakládaného klubu. V červenci byla vyhlášena soutěž "Klubové hrátky", do které byly postupně zapojeni všichni členové klubu. Dne 8. července došlo k zaregistrováni u MV ČR jako "1. LPK Loučky" (První Litvínovský Pétanque Klub Loučky). V srpnu byl navázán úzký kontakt se zkušeným "profíkem" z Roudnice nad Labem, s Josefem "Pepou" Jungmannem. Protože povrch hřišť byl moc měkký, byla navezena na první hřiště šotolina. Protože se tento povrch osvědčil, bylo takto upraveno i druhé hřiště. V září se rozjel zkušební 0. ročník otevřené soutěže "Litvínovská Pétanque Liga" jednotlivců. Postupně byl celý areál oplocen, byly vybudovány lavičky a stolky, byla instalována nástěnka pro pravidla a informace o klubu, byl upravován povrch hřišť. V listopadu (14. 11.) jsme byli zaregistrováni u FÚ v Litvínově. Ve středu 17. 12. se konala první výroční členská schůze klubu. Protože se během roku přidávali další hráči, byl stav na konci roku 19 registrovaných hráčů.

2004

FotoV lednu a únoru vstoupilo do řad klubu 5 nováčků. 25. února se uskutečnilo nejen setkání členů, ale i vedení klubu s Pepou a s panem Uhlířem (zástupce OS Loučky), aby se vyjasnil plán akcí na rok 2004. Bylo dohodnuto, že klub uspořádá v dubnu otevřený turnaj. V pondělí 22. 3. byla před prvním tréninkem slavnostně zahájena sezóna. V březnu (19. 3.) vyšel historicky první článek o klubu v novinách (Radnice). V sobotu 24. dubna proběhl první turnaj organizovaný naším klubem "Velká cena Litvínova". Zúčastnilo se ho 16 družstev, regionální zpravodajství TV Nova, novináři z Radnice, Homéru a z Deníku Mostecka. Slavnostního zahájení se ujal starosta Litvínova pan Zdražil. OS Loučky zajistilo vepřové hody. Ohlas na turnaj byl zcela kladný, to dokazovali i články v novinách. Po tomto turnaji se naplno rozběhla aktivní činnost některých členů klubu. Začali jezdit na turnaje pořádaných pod hlavičkou ČAPEK. Na prvním takovémto turnaji (5. 6. v Kolové u Karlových Varů) byla navázána spolupráce s místním klubem a jejím výsledkem byla návštěva 5 Kolovských hráčů na Loučkách. V rychlém sledu následovali další turnaje mimo Litvínov - Lipník, Roudnice nad Labem, Vědomice, Kolová, Cheb, Kolová, Roudnice nad Labem, Lipník, Kolová. Dobrého umístění dosáhl Standa s Honzou (5. místo v Kolové), Alice s Láďou (2. místo ve Vědomicích) a Jindra se Zdeňkem H. (2. místo s peněžitou prémií v Kolové). V září byla šotolinou pokryta i zbývající dvě hřiště. Sezonu na Loučkách ukončil 25. září první ročník turnaje trojic "Pele-Mele Triplette". Bouřlivá výroční členská schůze proběhla v pátek 3. 12. v salónku restaurace U Huberta.

2005

Úvod roku se nesl v plánování akcí na rok 2005. Bylo dohodnuto uspořádat na Loučkách 5 akcí: druhý ročník turnaje dvojic "Velká cena Litvínova", druhý ročník turnaje trojic "Pele-Mele Triplette" (open), turnaj pro tělesně a mentálně postižené občany z Litvínova, turnaj pro seniory z Litvínova a okolí a první ročník celosezónní soutěže "Pétanque liga na Loučkách". V plánu akcí je i účast na několika turnajích ČAPEK (Kolová, Lipník, Roudnice, Vědomice, Praha).