MÁJOVÉ KOULE 2019

Už je to za námi. Letošního ročníku tradičního jarního turnaje na Loučkách se zúčastnilo 12 týmů. Přivítali jsme mezi sebou i úplné nováčky. Jedni k nám zamířili z hokejového prostředí – tým HOPSAKOULE a druzí se etablovali z prostředí pivovarů, kde zapracoval Jirka Grošák mladší. Nejen, že jako každoročně, je Gambrinus hlavním sponzorem našeho klání, letos nám přivedl i další nový tým DRACI. Oba nové týmy bojovaly statečně a doufám, že se jim v naší společnosti líbilo a přijdou za rok zase.

Počasí nám přálo, a tak nic nestálo v cestě vrhnout se do bojů. Losování do čtyř skupin proběhlo bez nejmenších zádrhelů. Nejpevnější nervy, přesná muška a letitá sehranost určily vítěze turnaje. Není to žádné překvapení, že první místo obsadil opět tým NEMO, druhá příčka patřila ČERNÝM ZLOBRŮM a třetí místo si vybojovali GROŠÁCI.

Nikdo nepřišel zkrátka a všichni „účastníci tohoto zájezdu” si odnášeli drobné ceny od našich sponzorů. Byla udělena i cena za největšího slušňáka, kterým byl syn jednoho z týmu Draků (viz fotogalerie). Díky za takovou mládež!!!

Jelikož letošní volba organizátora padla na nás, jakožto naprosté nováčky, děkujeme za pomoc i rady našim zkušenějším kolegům Richardovi a Honzovi. Akce se snad povedla i díky všem soutěžícím, kteří si užívali výhry i prohry, a také díky podpoře fanoušků včetně těch nejmenších. My tři doufáme, že se za rok sejdeme znovu a zase si to spolu užijeme.

Více fotek naleznete v naší klubové fotogalerii.

Koulím zdar a ne zmar!!!

Hanka + Radka + Líba

LITVÍNOVSKÁ PÉTANQUE LIGA 2018 – shrnutí 14. ročníku

Pohár převzali Vousáči!!!

Základní část naší celoroční soutěže ve skupinách byla 100% dohrána v termínu. Letos se přihlásilo pouze 16 týmů, což je nejnižší počet za posledních několik let. Některé týmy se nepřihlásily, některé se rozpadly a některé se sloučily, takže o nové názvy nebyla nouze. Systém zůstal nezměněn, takže se opět sešlo 12 postupujících týmů k odehrání oblíbeného Play-off. Všichni věděli, kdo s kým, takže se žádné velké překvapení neočekávalo, ale ty nesmysly jsou kulaté a hřiště zrádná, což se na výsledcích určitě projevilo.

A je to tady sobota 22.9, a to znamená jediné, je tady finále 14. ročníku. Počasí v pohodě, nálada skvělá, gril v pohotovosti, tabulky připraveny, takže můžeme jít na to. Koulím zdar a hlavně fair play. Bez boje a přímo do finále postoupilo NEMO, protože jejich soupeř nedorazil, takže úsměv. Za Hrušky Senior nedorazil Míra, údajně nějaká nevolnost, ale finále je finále a ne každý zvládne to napětí a nervozitu před zápasem. Takže musel nastoupit Čepi sám. Bojoval jen se třemi koulemi a rval je jako lev, na postup to však nestačilo, inu v naší lize už nenarazíš na slabý tým. Ostatní zápasy byly vyrovnané a ve výsledku rozhodoval každý bod.

V turnaji o 7-12 místo už se hrálo na pohodu. Skupinu vyhrál tým HRUŠKY SENIOR o skóre před MONŠERÍ. Na dalších místech se umístily týmy v následujícím pořadí – LIBRA, GROŠÁCI a HRAVO. No a Velké finále to už byla jiná káva. Žádný z těchto týmů, s výjimkou NEMO, nemá na našem poháru svá jména v aktuálním složení týmů. Není tu obhájce loňského prvenství!? Kdo to tedy bude? Bude to PEDRA, kde Ondra již zvítězil 2x a Pepíno 1x, i když v jiných týmech. Budou to HOMBRES BARBUDOS & S s Richardem, který již taky okusil pocit vítězství také v jiném týmu. Nebo Honza s GABREŤÁKY, který je na tom stejně. A co ZLOBŘI s Maruškou? Nebo FASTA? Uvidíme. Dostanou se na pohár úplně nová jména? To se dozvíme až v odpoledních hodinách.

Hrálo se hodně dlouho. Měření, zahrabávání, strategické pokyny a taktika nám celé finále natáhlo do pozdních odpoledních hodin, ale přece jsme se dočkali. Po těžkých bojích se vítězem stal tým HOMBRES BARBUDOS & S ve složení Richard, Honza a Zuzka před ČERNÝMI ZLOBRY a na třetím místě GABREŤÁCI, dále v pořadí PEDRA, FASTA a NEMO.

Gratulujeme!!!

Pozn.: Google říká, že význam slov HOMBRES BARBUDOS = vousáči. Pro další generace bych rád uvedl na vysvětlenou, že Zuzka vousatá rozhodně nebyla, asi byla to velké S.

Zdeněk B.

Kompletní výsledky celé ligy 2018 najdete na ligovém webu zde. Několik fotek z finále ligy 2018 najdete v klubové fotogalerii zde.

Honza L.

PÉTANQUE LIGA 2018

21.04 .2018

Rozlosování do základních skupin (jaro)

 
SKUPINA A   SKUPINA B
GABREŤÁCI 1 NEMO
JP ŠENBACH 2 ČERNÍ ZLOBŘI
HOMBRES BARBUDO& S 3 HRUŠKY SENIOR
HRAVO 4 SPORTBLACK
MONŠERÍ 5 LIBRA
MIMITÝM 6 GROŠÁCI
FASTA 7 PEDRA
REMIX 8 JAMI

HRUŠKY OPEN turnaj dvojic

10.04 .2018

Ahoj koulaři, chtěl bych vás pozvat na tradiční otevření sezóny ke Hruškům na Hrušky open turnaj dvojic, který budu společně se Zdeňkem Bžochů spolupořádat. Den konání jest 28.4 od 10 hodin, prezentace začne v 9.40. Jako je již zvykem, bude k dispozici gril, krušovický zázrak, dobré počasí a k poslechu a tanci zahraje radio Beat. Doufám, že se sejdeme v hojném počtu a pořádně si to užijeme. Za pořadatele Zdeněk Čepelák.

PRVNÍ JARNÍ BRIGÁDA

10.04 .2018

Dne 19.4.2018 od 17:00 se uskuteční první jarní brigáda našeho klubu v areálu Loučky.

Na závěr brigády je naplánováno losování ligy.

Startuje 14. ročník soutěže Pétanque liga 2018

31. 3 .2018

Zájemci o účast najdou pozvánku i přihlášku na těchto stránkách vpravo.

Litvínovská pétanque liga 2017 – shrnutí 13. ročníku

17. 9 .2017

Pohár se stěhuje do Teplic!!! Základní (jarní) část naší celoroční soutěže ve skupinách byla dohrána v řádném termínu a tabulky byly stoprocentně zaplněny. Všichni věděli, kdo postoupil a bude hrát na podzim o 1-12 místo, a kdo si přijde zahrát o čest v neděli. Některé týmy trénovali celé léto, aby dosáhli na co nejvyšší metu. A je to tady sobota 16.9., a to znamená jediné, je tady finále 13. ročníku. Počasí je na hraně, hratelnost hřišť také, ale komu by to vadilo. Nálada je skvělá a napětí houstne. Každý zná svého soupeře do Play-off, takže na taktickou přípravu byl čas celé léto, teď už nic nevymyslíme. Úsměv na tvářích mají Gabreťáci, protože jejich soupeř nedorazil a postupují přímo do velkého finále. Inu, jak říká náš předseda, nikdy nenajdeš termín, který vyhovuje úplně všem. Takže známe první postupující tým, a co těch dalších 5. Koulím zdar a hlavně fair play. Všechny zápasy byly vyrovnané a ve výsledku rozhodoval každý bod, jen jeden zápas dopadnul jednoznačně. Tepličtí Šnečci šli tvrdě za vítězstvím a jednoznačně porazili NEMO. V průběhu turnaje se zjistilo, že Šnečci hrají ve třech, což odporuje pravidlům, ale nikdo nepodal protest, takže se těšíme, až se mimčo narodí. V turnaji o 7-12 místo už se hrálo na pohodu. Bez porážky tuto skupinu vyhrálo NEMO a na dalších třech místech při stejném počtu vítězství rozhodovalo skóre, takže pořadí – REMIX, MONŠERÍ, LIBRA a GROŠÁCI. No a Velké finále to už je jiná bitva. Obhájí Hrušky Junior už třetí vítězství v řadě nebo se na pohár dostanou úplně nová jména? To se dozvíme až v odpoledních hodinách, protože výkony týmů jsou tak vyrovnané, že i specializovaní bookmakeři by si netroufli nastavit sázkové kurzy. A výsledek 1 a 2 místo 4 body, 3 a 4 místo 3 body, tak teď rozhodčí počítej skóre. A máme tady vítěze Tepličtí Šnečci první těsně před každoročně skvělou Jedličkárnou. Gratulujeme!!! A na jaře další ročník!!!

Zdeněk

A je tu babí slunečná neděle 17. září. Urputné boje o titul skončily včera, dnes je čas na pohodový turnájek o 13. místo a dále. Bohužel tradičně některé týmy nedorazily (že by zklamání z neúčasti v play-off?), a tak pětice týmů se utkala vzájemně mezi sebou. I když relativně o nic nešlo, každý chtěl být první, každý chtěl porazit toho druhého, každý dal do hry srdce bojovníka. A jak to tak bývá, zúčastněné týmy se opět zákeřně a tajně dohodly, že zamotají hlavu pořadateli. Jedno vyhrál ten, jindy zase tamten a nakonec z toho bylo neúprosné počítání skóre, aby se zjistilo, kdo vyhrál. Mezi dvěma týmy se třemi výhrami rozhodlo lepší skóre +6 bodů pro JP ŠENBACH, který tímto zvítězil před MIMITÝMem. O třetí a čtvrté místo se porvaly týmy se dvěma výhrami, rozhodlo lepší skóre +3 body pro JAMI před HRAVO. Cenu útěchy získal tým SPORTBLACK. Všem těmto zúčastněným týmům patří velké díky, že dohrály ligovou soutěž se vztyčenou hlavou a s úsměvem. Za rok na viděnou. KOULÍM ZDAR!

Honza

LITVÍNOVSKÁ PÉTANQUE LIGA 2016 – shrnutí 12. ročníku

13. 10 .2016

O posledním zářiovém víkendu (konkrétně v sobotu 24.9.) se rozhodlo o držiteli titulu "MISTR PÉTANQUE LIGY 2016". Putovní pohár si na jeden rok odnesl tým HRUŠKY JUNIOR, čímž obhájil své vítězství z loňského ročníku. A že to nebylo vůbec jednoduché, to mohou potvrdit všichni, kteří v sobotu přišli. Více Vám prozradí článek od pořadatele sobotní akce, od Zdeňka.

Sobotní předpověď počasí nebyla zrovna příznivá, nízká teplota a zamračená obloha s pravděpodobností deště, zkrátka nic moc, ale play-off a finále je prostě vrchol ligové sezóny, takže obléknout teplé oblečení, pláštěnku nebo deštník do pohotovostní polohy, něco na zahřátí s sebou a šlo se na to. Z plánovaného počtu dvanácti finalistů dorazilo bohužel pouze 10 týmů, zbylé dva se z časových důvodů omluvily. Někteří zajásali, protože tím automaticky postoupili do velkého finále, zbylých osm týmů zahájilo vyřazovací souboje. Důležitost a oblíbenost play-off potvrzuje jeho výsledková tabulka, protože pouze TRUMPETKY potvrdily svůj postup dvěma body, u ostatních došlo k bodovému dělení a rozhodoval pouze rozdíl skóre. Inu, jak se říká: „Každá koule je důležitá.“

V přátelském duchu bylo odehráno malé finále o 7 až 12té místo systémem každý s každým, a že i zde byla pořádná motivace, vypovídá to, že žádný tým neodešel bez vítězství. Nakonec se ze sedmého místa radovali GABREŤÁCI. Jo a Velké finále, to už bylo jiný kafe. Každý z týmů procházel vítězstvím i porážkami, takže do poslední chvíle nebylo možné odhadnout, jak to všechno vlastně dopadne. Bylo nutné i stáhnout předběžnou tabulku a tím zamezit taktizování. A výsledek? Tak to tu ještě nebylo! Na prvních čtyřech místech týmy JEDLIČKÁRNA, TRUMPETKY, HRUŠKY JUNIOR a GROŠÁCI shodně po 3 bodech (3 vítězství a 2 porážky), a teď rozhodčí počítej! A napětí houstlo :-), kdo je vítěz a kdo má bramboru? Nakonec vítězství obhájili loňští vítězové Ondra s Vráťou, tedy HRUŠKY JUNIOR.

Gratulace vítězům a všem, kteří se letošního ročníku účastnili. Rok od roku se potvrzuje, jak tato soutěž krásně zraje, bylo to zase super!

Nedělní akci, zápasy o konečné umístění od 13. místa dále, zorganizoval Honza, který Vám prozradí nejen to, jak to dopadlo, ale i jaká vládla ten den pohodička. O dobrou náladu se hned o samého začátku staraly zástupkyně týmu HOUBOKOPKY Květa s Alenou, které prozradily, že jejich a Michalovo Hanka před osmou hodinou ranní přivedla na svět malou Michalku, nejmladší členku našeho pétanque týmu. BLAHOPŘEJEME A PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ. Po této radostné zprávě Honza prozradil, že tři týmy nepřijedou a že kvůli hratelnému systému přítomných 5 týmů doplní "mimo soutěž" tým Tepličáčci, kteří si k potěšení všech přijel zahrát, i když věděli, že se v lize neumístí. Hrálo se systémem každý s každým na čas případně 13 bodů. Jasným vítězem nedělního miniturnaje se stal tým JP ŠENBACH, který vyhrál všechny 4 ligové zápasy. Dva zápasy vyhrály týmy JAMI a LIBRA, šťastnějším o skóre byl tým JAMI. Jedno vítězství si připsaly týmy HOUBOKOPKY a SPORTBLACK, který byl lepší na skóre. Nemusím dodávat, že o pohodičku se postaralo i krásné slunné počasí a klubový smíšek Radka.

Kompletní výsledky celé ligy najdete na ligovém webu.
Několik fotek z průběhu víkendových zápasů najdete již brzy v klubové fotogalerii.

Pele-Mele Triplette 2015

16. 10 .2015

Kamarádi,
druhou říjnovou sobotu se na našem domácím koulohřišti na Loučkách sešlo úctyhodných dvanáct trojčlenných týmů, aby se zapojily do posledního velkého letošního klání v ocelokoulokladení na cíl. Ručička teploměru sice atakovala stupně kolem magické nuly, ale obloha, ač zatažená, nespustila ani jednu kapičku a zajistila tudíž důstojnou kulisu hodnou velikosti tohoto turnaje. Spousta známých tváří vrcholné scény tohoto sportu, ale i několik neotřelých, řekl bych, neoprýskaných tváří se také našlo. K mé radosti i mládí ukázalo svůj potenciál. Mezi favority nechyběli čerství držitelé ligového triumfu, loňští i předloňští vítězové, skokani roku, věční čekatelé ale zároveň i všichni ostatní černí koně.

Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, ze kterých po lítém boji vzešli finalisté (z prvních míst) a soupeři o třetí místo (druzí ve skupině). Kvůli diamantové lize zkřížili meče i třetí a čtvrté týmy skupin. Boje to byli líté, kruté, leč spravedlivé a plné skvělého házení. Skupinu A ovládli čtyřmi výhrami Kmeti (nechť vás název neuchlácholí) a druzí si o bronzplacku zahráli vždy nadupaní Bžošíci. Vítězství ve skupině B si vydřeli koulaři od Jedlí a proti Bžošíkům se postavil nevyzpytatelný tým Vopíků. Rozdílem toho nejposlednějšího bodu (13:12) si třetí příčku na pomyslném Olympu Pele-Mele navždy do mramoru vytesali Bžošíci, Vopíci brali podbednovou bramboru. Finále přineslo neuvěřitelnou podívanou, kterou nakonec ve zlato a nesmrtelnost přetavily především ženy z týmu Jedliček, nelze nevyzdvihnout Terezčiny milimetrové dohozy . Druzí Kmeti nicméně předvedli neskutečnou hru a stříbro jim více než sluší. Nový tým Promile, jak milé, ozdobil ceremoniál oblíbeným ocucáváním našich dvou prdýlek, dlužno ale dodat, že tímto rituálem si prošel již téměř každý, kdo se této kratochvíli věnuje.

Skončili sice poslední, ale myslím, že jsme je u nás neviděli naposled. Jedenácté místo brali Tax sme tady ze Schönbachu, před kterými se umístili JaHoDi s nadějnou minijuniorkou Dinuškou. Devátou příčku si vybojoval tým poskládaný ze dvou ligových, a to HouboKopky. První body do diamantové ligy za osmé místo si připsali Tepličáčci, jejichž frontman si vysloužil i individuální ocenění svých vrhačských dovedností. Josefpepíno byls jedinečný, říkala Zuzka od Trumpetek, které Tepličáčky smetli a se svou hvězdou Lukym de la Trumpíto pevně zakotvili na sedmičce. Šesté byly hráčky týmu, moment dolary, jeny, rubly … nenene, už vím, Libry. Dámy důstojně representovaly všechny měny světa. Krásné páté místo patří Hruškám, kdy vedle tradičních borců, ligových mistrů, zazářil i nový talent Patricio – i jemu se nakonec na krku houpala medle za talent roku. A jen pro rekapitulaci, pod bednou zůstali Vopíci, třetí plac obsadili Bžošíci, po líté řeži stříbro brali u Kmetů a nesmrtelnost si svým prvním vyhraným turnajem zajistily Jedličky.

Děkuji všem, kteří mi s turnajem pomáhali, děkuji všem těm, kteří do turnaje poskytli svoje ceny (Bilfinger, Soudal, Velkopopovický Kozel a jiní)

Ponejvíce však chci vyjádřit dík všem těm, kdož přišli a zahráli si, neboť bez nich by nikdy žádný turnaj takové velikosti nebyl… Tak zase za rok na dalším Pele Mele Triplettu, děcká

Richard a Jedličky

LITVÍNOVSKÁ PÉTANQUE LIGA 2015 – shrnutí 11. ročníku

7. 10 .2015

sobota (PLAY OFF a FINÁLE)

Po ukončení jarních kol naší ligy bylo jasné, kdo postoupil ze základních skupin do očekávaného finálového dne, kde už jde o všechno. Všichni se vrhli do posledních tréninků a taktických příprav na soupeře, se kterým se měli střetnout v našem oblíbeném Play off.

A byl tady den D (12.9.2015) a místo M (areál Loučky). K překvapení hlavního pořadatele se již některé týmy scházely v dostatečném předstihu na hřiště s cílem zmapování všech záludností terénu, rozcvičení rukou, k přípravě občerstvovacích koutků a míst k soustředění. Takže v 10hod mohlo vše začít. V tvářích všech se odráželo soustředění, protože každý bod může rozhodnout. Jsme jen kousek od velkého finále, tak proč ne teď! Ve 12hod bylo rozhodnuto, kdo si letos zahraje Velké a kdo Malé finále, a že to bylo vyrovnané, je vidět na výsledcích.

A jak to všechno dopadlo? Letošním vítězem se stal tým HRUŠKY JUNIOR – první sezónu v novém složení Vráťa a Ondra. Již od jarních kol nastupovali s cílem postupu do Play off a s útokem na bednu. Nakonec to byl ten nejvyšší stupínek a radost v jejich očích při vyhlašování vítězů byla více než patrná. Na druhém místě HRUŠKY SENIOR (Čepi a Míra) vítězové loňského ročníku a třetí místo JEDLIČKY (Richard, Hanka a Terka).

Gratulace nejen vítězům, ale vlastně všem, protože v tom našem koulování nikdy není poražených. Zase jeden super ročník. A jaký bude ten příští? Už se těšíme.

P.S. HRUŠKY??? No co, zřejmě dobrý oddíl.

(Zdeněk)

neděle (O ČEST A SLÁVU)

Tradiční nedělní setkání týmů, které nepostoupily do sobotního play-off, se neslo v tradičním duchu. O prohřátí šlach a kloubů se hned od rána postaralo slunné počasí, o veselou náladu se od samého příchodu staral klubový smíšek Radka, o oheň v grilu se tradičně postaralo duo od Gambáče alias Grošáci a hlavně o možnost zahrát si, se překvapivě postaraly všechny týmy (bohužel tým FASTA se nezúčastnil, předem avizoval odplutí svého kapitána). Účast 10 týmů dávala hned tři možnosti, jakým systémem hrát. Proto byl demokratický všemi zúčastněnými kapitány vybrán herní systém podobný systému play-off, tudíž lepší z jedné skupiny proti horšímu z druhé skupiny na 2 hry. Vítězové hráli mezi sebou v jedné skupině, poražení ve druhé. Bohužel těsně před zahájením první hry oznámil jediný přítomný zástupce týmu KAFR (myslím, že to byl hráč KA), že se jeho spoluhráč FR nedostaví (nebo to bylo obráceně? :-)). Tudíž chlapci z týmu ČELO postoupili bez boje a mohli hecovat a kibicovat ostatní týmy. Ve třech případech ze čtyř rozhodoval o postupujícím až bodový rozdíl, takové vyrovnané boje to byly. Vítěznou skupinu ovládly týmy ČELO a LIBRA se stejným počtem vítězství, ale chlapci Čelisté díky ušetřeným silám z play-off měli lepší bodový rozdíl. Zato baby z Libry se mohly pochlubit tím, že jako jediné ten den daly Fanny (to bylo slávy při líbačce :-)). Druhou skupinu, skupinu útěchy, ovládli JOHANI, překvapení loňského ročníku (2. místo) i toho letošního ročníku (strmý pád skoro až na dno). Konečně se probudili a začali vyhrávat. Velkým kladem je to, že všechny týmy okusily radost alespoň z jednoho vítězství. A tak to má být!!!

Shrnutí nedělních bojů, stejně jako i těch sobotních a koneckonců i celé letošní sezóny, včetně fotografií, najdete na těchto stránkách (hledej, Šmudlo :-)).

(Honza)

VELKÝ TŘESK – 10. ročník

29. 5. 2015

V sobotu 29. 5. se po roční odmlce konal další ročník výjimečného turnaje s názvem VELKÝ TŘESK. Letos to bylo již po desáté, co jsme pořádali pétanque pro handicapované občany, které oslovila paní Hana Jelenová ze sdružení EGOTERIA. Zpočátku zamračené ráno, s malou dešťovou sprškou, se změnilo do krásného, teplého a slunného dopoledne. Byli jsme velmi rádi, že se původně k pěti přihlášeným týmům z Energie Meziboří a Oázy Janov přidaly další dva z DSS Janov. Osmičku doplnilo sdružení Egotéria, a tak mohlo 24 hráčů hrát tradičním KO systémem do 10 bodů. Zvítězili všichni, kteří přišli a hráli, ale finále, o které všichni tak urputně bojovali, mohly hrát jen dva týmy.

1. SRNKY (Oáza Janov) = Miroslav Horváth, Jaroslav Miker, Stanko Mata
2. VRABČÁCI (Energie Meziboří) = Martina Vrabeová, Michal Vitásek, Vilma Mládková
3. KRTKOVÉ (Energie Meziboří) = Pavel Kaplan, Václav Kaplan, Jaroslava Matůšová
4. ŠMOULOVÉ (Energie Meziboří) = Dáša Czorbová, Jarmila Šaffletová, Monika Kmeťová
5. EGOTÉRIA (Litvínov) = Šárka Zejníčová, Ivan Zejníč, Petra Žižková
6. JELENI (DSS Janov) = Kateřina Ďatková, Jan Gažůr, Jana Zapletalová
7. ČAHOUNI (Energie Meziboří) = Jakub Brzica, Stanislav Trepišovský, Petr Hofman
8. TARZANI (DSS Janov) = Petr Mayer, Roman Bláha, Josef Novák

Ptáte se: „Proč VELKÝ TŘESK? Že by nějaká souvislost s teorií vzniku vesmíru?“ :-) Takto vtipně pojmenovala turnaj handicapovaných naše věrná fanynka a občasná hráčka Anička Šišková před 11 lety a tím se nezapomenutelně zapsala do historie klubu.

Strávili jsme společně krásné dopoledne. Létaly nejen koule s „prasátkem“, ale i jiskry od nich a z očí nadšených klientů Energie, Oázy a Domu sociální služeb. Děkujeme, Milado, za darování spousty plyšáků. Měli jsme radost, že díky tobě děláme radost. Poděkování patří i těm, kteří obětovali své volno a přišli podpořit akci aktivní účastí - Jendovi Lobo, Marušce Blažkové, Vláďovi Vopelkovi a Jindře Haklové (fotodokumentace).

Alice Formánková (organizátor akce)


Více fotek na klubovém rajčeti :-)

MÁJOVÉ KOULE 2015 – NA LOUČKÁCH JIŽ PO DVANÁCTÉ

I přes spoustu jiných zajímavých akcí v okolí a brzký termín zápasu českých hokejistů se k již 12. ročníku jarního turnaje v pétanque "MÁJOVÉ KOULE" sešlo v Litvínově v pétanque areálu na Loučkách 11 dvojic.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin, hrálo se systémem každý s každým. Pět týmů postoupilo do finálové skupiny, zbylé hrály o umístění. Nejúspěšnějšími nakonec byli Josef Šnejdr a Ondřej Blaščák za tým PEDRA, druhé skončily Hana Nováková a Alena Kučinská z týmu KOULOKOPKY a na třetím místě mezibořští Petr Žejdl a Jana Štiková z týmu JP ŠENBACH.

Jednotliví hráči se také zapsali po prvních bodech do celosezónní bodovací soutěže. I díky podpoře 1. LPK Loučky a Plzeňských pivovarů se každý ze zúčastněných mohl těšit na hodnotné odměny. Restaurace na Loučkách zařídila tradičně občerstvení.

Michal Novák (text), Alice Formánková (foto)

FRAN CZ OUZI NA LOUĆKÁCH II.

15. 5. 2015

Tak se k nám doneslo, že i letos dostali naši přátelé z jihozápadu víza a tak nebrání nic tomu, aby nás opět navštívili a sehráli u nás pár nervy drásajících her :-) A pokud vše dobře dopadne, přivezou sebou i další francouzské spolky.

PÉTANQUE LIGA 2015 JE ZAHÁJENA

Losovačka není žádná hračka
(napsal: Radka smíšek)

Dnes je krásně, na hokejisty bychom mohli skládat básně.
A protože ti kluci milí do finále postoupili, tak nám hlavy trochu zamotali.

Jenže my jsme kabrňáci, losovali jsme dnes v práci.
Sešli jsme se v šesti, drželi si pěsti.

Výsledky našeho losování jsou vám nyní k mání.
Už nám nic nebrání, aby v neděli mohlo začít v pétanque klání.

PÉTANQUE LIGA 2014 - shrnutí

31. 10. 2014

SOBOTA

Foto„A zase září, hmm. Celé jaro bojujeme ve skupině o postup, povedlo se, hurá! Ale co teď? Bude Play off. S kým vlastně hrajeme? Jak jim to letos jde? A jéje! Máme šanci? Dáme to? Kdo letos vyhraje?“

Komu z nás hlavou neproběhla alespoň jedna z uvedených myšlenek nebo otázek? Ale všichni jsme se dočkali odpovědi, protože nastala sobota 20. 9. a tedy den, na který jsme čekali. Počasí bylo lehce pod mrakem, předpověď na déšť, ale to nikoho neodradilo, takže před 10-tou hodinou byli všichni na místě, někteří již s hodinovým předstihem (nic nemůžeme ponechat náhodě a trénink je trénink).

A v 10:00 to vypuklo, Play-Off, paráda, každá koule může rozhodnout. „Ke košonku! Vyraž to! Jsme blíž! Vedeme! Změř to! Kolik je čas? Hurá! Tak to bylo o chlup!“ a najednou úleva. Je rozhodnuto, kdo si letos zahraje Velké a kdo Malé finále. A že to bylo vyrovnané, je vidět na výsledcích. „A po chvilce odpočinku další zápasy ve skupinách, systém každý s každým, dalších 5 zápasů, uff.“ „A co ty černý mraky?“ „Hrajem!“

A jak to všechno dopadlo? Letošním vítězem se stal tým HRUŠKY SENIOR – Míra a Čepi, jako jediní postupovali do Velkého finále s odřenýma ušima, na skóre, ale pak ani jednou nezaváhali a nikomu nedali šanci. Na druhém místě JOHANI, což je zatím jejich nejlepší umístění v tomto složení. A třetí místo obhájilo ČELO.

Gratulace nejen vítězům, ale všem, kteří se letos zapojili, určitě to stálo za to. Zase super ročník. A jaký bude ten příští? Už se těšíme.

(Zdeněk B.)

NEDĚLE

FotoPo kvalitních sobotních bojích o příčky nejvyšší se bylo na co dívat i v neděli při zápasech o konečné umístění od 13. místa níže. Z deseti týmů svou účast dopředu odvolali dva (JP ŠENBACH a KAHUMA). Ondra (JEN TAK) opět doplatil na nespolehlivost parťáka.

V 10:00 tedy bylo připraveno k náhozu pouze 7 týmů. Počasí slibovalo, že vydrží, tak se hrálo ve skupině každý s každým bez limitu. K vidění byly klidnější i nervy drásající souboje. Gril tentokrát chytl napoprvé. Po jednom zápase došlo i na Fanny. I díky přetahování se po bodech někteří dohrávali za deště. O konečném pořadí nakonec rozhodovalo skóre. O pořadí mezi 17. a 18. dokonce vzájemný zápas. Pěkně se nám ta liga vyrovnává.

Díky všem, co dorazili odehrát pro někoho ne možná dost prestižní souboje. Gratulace vítězům, blahopřání všem.

(Michal)

24. 7. 2014

FRANCOUZI NA LOUĆKÁCH

30. 6. 2014

Ve čtvrtek 19. 6. 2014 nás po předchozí domluvě navštívila skupinka mosteckých „Francouzů“ z Francouzského klubu Most (http://francouzsky-klub-most.webnode.cz), aby se seznámila se hrou pétanque, která ve Francii vznikla, která je jejich národním sportem a kterou tam hraje skoro každý.

Při svém příchodu na Loučky shlédli závěr „opravdového“ ligového zápasu mezi týmy Nemo a Monšerí. Pak po rozmluvě o našem klubu a o pétanque (o jeho historii a pravidlech) přešli pod odborným dohledem Vládi V. a Honzy L. k praktické části. Postupně byli zasvěceni do tajů pétanque. Bylo vidět, že je hra bavila a proto se všichni bavili hrou. K uvolněné atmosféře přispěl i náš klubový smajlík Radka. Bylo to opravdu přátelské setkání, které se, jak všichni doufáme, bude opakovat.


HLÁSNÁ TROUBA – info vedení klubu

31. 5. 2014

NABÍDKA: Kdo má zájem zahrát si tréninkově s hráči registrovanými u ČAPEK (Česká Asociace Pétanque Klubů), nechť mi to dá vědět. Jsem předběžně domluven na výjezd do Roudnice n/L. nebo do Kolové u K.Varů. Do Roudnice některou středu, do Kolové dle naší dohody (mimo víkendy).

PODĚKOVÁNÍ: Jménem celého klubu děkuji Zdeňkovi Hubáčkovi za instalaci elektriky v boudě a děkuji Vlastovi Čermákovi za vybudování terasy před boudou.

MÁJOVÉ KOULE 2014 (11. ročník turnaje dvojic OPEN)

22. 5. 2014

Přesto, že počasí moc nepřálo, sešli jsme se v sobotu 17.5. na Loučkách, abychom odehráli tradiční jarní turnaj Májové koule. 13 dvojčlenných týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Mezi účastníky se objevily i nějaké nové tváře a věříme, že zůstanou hře v pétanque nakloněni i v budoucnu. V základních skupinách se hrálo každý s každým, do dalších bojů postupovali první čtyři.

Turnajem nakonec nejúspěšněji, bez ztrát, prošel tým NEMO s tradičním složením Maruška a Zdeněk. Druhý skončil na poslední chvíli složený tým PEGRO (Pepa a Jirka G. st.). Bronzem své letošní kvality potvrdily RAMA (Radka s Maruškou). Čtvrté pouze o vzájemný zápas skončily HAZO (Hanka a Zorka), páté JEDLIČKY (Ríša s Térou), šestí ROUBÍCI (Hanka a Michal), sedmí NAJA NAJA (Honza a Jirka B.) a osmí GNOMÍCI (Vlasta s Vráťou). Další pořadí ČMOUDI, TRUMPETKY, JAMI, MONŠERÍ, JP ŠENBACH.

Děkujeme novým tvářím, že se nebály přijít a postavit se proti zkušenějším hráčům pétanque. Věříme, že Maruška (RAMA), Zorka (HAZO), Jirka B. (NAJA NAJA) a Petra s Kubou (ČMOUDI) se zúčastní i dalších našich turnajů.

Děkujeme pořadatelům za organizaci, klubové kase za financování, Loučkám za klobásky a bezproblémové občerstvování a Gambrinusu v zastoupení Jirky G. za vynikající ceny (jako vždy bylo o co hrát).


Těšíme se na příští akci a se všemi na shledanou.
KOULÍM ZDAR!

SEZÓNA 2014 ZAHÁJENA PRVNÍM TURNAJEM

11. 5. 2014

HLÁSNÁ TROUBA – info vedení klubu

28. 3. 2014

PELE MELE TRIPLETTE 2013

20. 10. 2013

Tak jako loni se i letos sešli světový hráči pétanque v Litvínově, tentokrát v areálu klubu 1. LPK na Loučkách, aby zde v sobotu 6.10.2013 odehráli závěrečný turnaj vrcholící sezóny. Počasí nám přálo a možná i právě proto se k tomuto svátku sešlo celých deset týmů. Některé stabilní a některé poskládané až na místě. To ale na kvalitě nijak neubíralo, ba naopak. Tento turnaj byl v základních skupinách nadmíru vyrovnaný, ve skupině A všechny týmy uhrály po dvou bodech a rozhodovaly tedy jednotlivé uhrané bodíky. Na takto niterné skóre z Áčka postoupily do boje o zlato Trumpetky, o bronz si pak mělo zahrát uskupení RaPeTo. Skupina B měla jasného výherce v týmu Jezinky, který jako jediný urval v základní skupině 3 body. MiVrk (pracovně označen za MyFrk) pak v boji o bronz vyzval tým Rapeto. Ostatní týmy si podle pořadí ve skupině zahrály o konečné umístění. Pyráti nakonec obsadily desáté místo, Božkov pak deváté. Jedličky s frontmankou Terkou zdolali v boji o sedmé místo Křemíky a ti skočili osmí. Šestou pozici mají VVK a na páté místo dosáhly Hruštičky s Bubákem. Rapeto v bitvě přejelo MiVrk a bralo bronz, Mivrk zůstal bramborový. A pak to přišlo, nabušený tým Trumpetek dlouho udával tón finále a nejmladší člen týmu, Lukáš, drtil kouli za koulí. Nakonec to ale na vítězství nestačilo a výborným finišem si zlato z tohoto ročníku odnesl tým Jezinky, za který si odbyla premiéru i nadějná juniorka Dinuška. GRATULUJEME. Líbala se i Fanny, ale o tom bych z osobních důvodů raději pomlčel. Skvělá nálada, roztopený nový gril, Zdeněk B. v životní formě, ale i vy všichni ostatní, to vše přispělo k důstojnému zakončení letošní sezóny. Vyvrcholení v kavárničce u Láry proběhlo se vší parádou, kdo si něco pamatuje ať hodí kamenem :-). A kdo si nic nepamatuje, ať se podívá na fotky z turnaje v klubové fotogalerii.

Děkuju Vám všem, kamarádi, za krásnou sobotu a příští rok znovu hurá na Pele Mele Triplette 2014.

9. ROČNÍK PÉTANQUE LIGY JE MINULOSTÍ

27. 9. 2013

A JE TO TADY!!! (vlastně BYLO) – Finále Litvínovské PTQ Ligy

Po ukončených jarních kolech naší dlouhodobé soutěže postoupilo do vytouženého finále 12 týmů. Hráči těchto týmů se sešli v bojové a soutěživé náladě dne 21. 9. v areálu Loučky, aby odehráli již 9-té finále naší Litvínovské Pétanque Ligy. Počasí moc nepřálo a větší část dne padal z oblohy drobný a hustý déšť, takže většina vytáhla ze svých batohů pláštěnky a nepromokavé oděvy. Již v loňském roce byl zaveden systém takzvaného Play off finálové skupiny, který měl velký úspěch, takže i letos jsme ho do pravidel zařadili. Nastoupili proti sobě týmy dle pořadí ze skupiny A proti opačnému pořadí ze skupiny B a to ve dvou zápasech o postup do velkého finále. Hned tyto zápasy ukázaly nádherné souboje se zajímavými výsledky, a jak to v Play off chodí i drobné chyby rozhodují o dalším vývoji turnaje. BENNITTO porazilo svého soupeře JEN TAK v obou zápasech s rozdílem jednoho bodu. NEMO dlouho hledalo recept na přesné hody Terezky z týmu Jedličky, ale nakonec postoupilo. JOHANI porazili PROTI FŠEM a zbylé dva zápasy skončily 1:1, takže o postupujících rozhodovalo skóre. Z těchto výsledků je naprosto patrné, jak zrajeme, zápasy jsou rok co rok vyrovnanější a před turnajem by na vítěze sázel jen blázen. Jediný tým, který postoupil bez nervů a boje byl černý kůň celé sezóny ČELO, soupeř FASTA bohužel nedorazil, protože kapitán Julek nemohl připlout se svou lodí až na Loučky.

Druhá část turnaje probíhala již ve skupinách o 1 až 6 místo a o 7 až 12 místo a to systémem každý s každým. Jednotlivé výsledky jsou k dispozici na těchto stránkách. Je vidět, že žádný tým to neměl jednoduché, protože všichni alespoň jednou prohráli a o celkovém pořadí rozhodovalo někdy i skóre. A jak to celé dopadlo? Vyhrál tým NEMO a poslední místečko na našem putovním poháru bude zaplněno jmény Zdeňka a Marušky ani nevím po kolikáté. Zase se potvrdilo pravidlo – „Jak je důležité míti Marušku“. Pohár převzali z rukou loňského vítěze BENNITTO, když Jindra s Alenkou letos skončili na stříbrné příčce pouze rozdílem skóre před třetím ČELEM Petrou s Vlastou. Věříme, že i letošní finále se všem líbilo a všichni se budeme těšit na to příští, už za rok!!!

Zdeněk


NENÍ DŮLEŽITÉ ZVÍTĚZIT, ALE POBAVIT SE

Po sobotním finále 12-ti týmů přišly na řadu týmy, které si to v neděli 22. 9. rozdaly o konečné umístění od 13. místa dále. Z 10-ti týmů dorazilo 7, což znamenalo změnu systému závěrečného turnaje – každý s každým do 13 bodů nebo s časovým omezením 30 min. Všechny týmy souhlasily a po úvodním zahřátí ducha i těla (vzduchem se nesly vtipy, z ruky do ruky putovaly placatky s neznámými tekutinami) se v 10:00 rozehrály první mače. Vše bedlivým okem sledoval nezávislý, přísný, ale spravedlivý rozhodčí a hrací čas odměřoval kuchyňský minutovník ve tvaru maliny. V průběhu prvních dvou her byl pořadatelem založen požár v novém grilu za dozoru hasiče profesionála z týmu ROŤASOVCI, který šel právě kolem líbat Fanny. I tací se najdou, že vše berou s humorem a čestně přiznají krutou prohru. Anebo že by ho lákalo nadzvedávat sukénky našich dvou Fanny?

Vše hladce plynulo za příjemného nedeštivého počasí, hráči bojovali o každý bod, jakoby šlo o finále ligy. Tým, který právě nehrál, se občerstvoval u grilu nebo fandil týmu, který ho již nemohl ohrozit v umístění. Nakonec se ukázalo, že o prvenství v tomto turnaji rozhodlo skóre. Šťastnější byl tým HRUŠKY JUNIOR, o 2 body předčil tým TRUMPETKY. Stejný souboj byl o umístění útěchy mezi týmy HRUŠTIČKY a ROŤASOVCI. Týmy TEPLIČÁČCI, MISS 3 a MAFIE si své umístění rozdělili bez větších problémů.

Závěrečný slavnostní ceremoniál s předáváním cen, diplomů a pohárů se týkal každého týmu bez výjimky (oceněn byl každý). K dobré náladě přispěli nejen samotní zúčastnění hráči a jejich doprovod, ale i dvě neznámé dívky, které rajtovaly své koně na přilehlé louce. Akce byla zakončena šampaňským špuntovýstřelem vítězného týmu a slavnostním přípitkem vítězům z vyhraných pohárů.

Výsledky jsou na ligovém webu klubu a fotografie v klubové fotogalerii.

Honza

24 HODINOVÝ PÉTANQUE MARATÓN

25. 6. 2013

Dokázali jsme to! Dali jsme to! Je to tam! Máme rekord!

Takové hlášky se nesli sobotním podvečerem, když časové znamení odpípalo 17 hodinu. Ano, dokázali jsme, že jsme parta nadšenců do pétanque a společně s veřejností jsme hráli pétanque turnaj dvojic 24 hodin non-stop, bez přestávky, bez pauz. Byl to maratón, který se nám podařilo ve spolupráci s OS Loučky zvládnout na jedničku.

Podrobné informace o této unikátní akci najdete po kliknutí vlevo na červenožlutý banner PÉTANQUE MARATON 24 hodin NON-STOP.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE ZÚČASTNILI ANEBO NÁS PŘIŠLI PODPOŘIT.

LIGA KONEČNĚ ZAHÁJENA

26. 5. 2013

Zahájení letošního ročníku ligy se nesl ve znamení čekání na nová hřiště na Loučkách a na slušnější počasí. První, kdo zahájil, byla skupina B a to ve čtvrtek 23.5. na hřištích U Hrušků. Další zápasy odehrály týmy B skupiny v neděli 26.5. na Loučkách za neustálého deště, někdy drobného, jindy hustějšího. Přesto se podařilo odehrát skvělých 11 zápasů. Poděkování patří přespolním týmům (Křemíci, Jen Tak, Tepličáčci), kteří i za velice nepříznivého počasí přijely. Pár fotek z neděle najdete ve klubové fotogalerii (odkaz na webu). Veřme, že i A skupina se probudí a začne hrát, aby vše stihla odehrát do konce června.

MÁJOVÉ KOULE 2013 - 10. ročník

20. 5. 2013

V sobotu 18.5. pořádal První Litvínovský pétanque klub Loučky jubilejní desátý ročník jarního turnaje dvojic Májové koule. Dárkem od Louček k desátému výročí byl zbrusu nový pétanque areál, který nahradil minigolfová hřiště. I přes dopolední nepřízeň počasí se po jedenácté hodině sešlo 14 týmů, většina tradičních, ale dorazili i někteří nováčci.

Týmy byly rozlosovány do tří skupin. Hrálo se v přátelské atmosféře systémem každý s každým do 13 bodů nebo 30 minut. První dva týmy postoupily do finálové skupiny. Vzájemný zápas se započítával a dále se pokračovalo stejným systémem. Nepostupující týmy dohrávaly mezi sebou zápasy o umístění. K šesté hodině odpolední bylo dohráno. Na medailových pozicích se umístily týmy Hrušky Senior (Zdeněk a Míra), Nemo (Maruška a Zdeněk) a Hrušky Junior (Vráťa a Michal). Kompletní pořadí ve fotogalerii turnaje.

Ale jak je již tradicí při každé akci pétanque klubu, vítězem byl prakticky každý, kdo dorazil. Nejen, že se všichni výborně bavili, ale diplomy či památeční listy a ceny organizátorky zajistily pro všechny. Na závěr nezbývá, než poděkovat organizátorkám Hanče a Alče, Gambrinusu, klubové kase, Loučkám za podařenou krkovici a všem, kteří dorazili. Těšíme se příště...

VZPOMÍNÁME

25. 4. 2013

ZAČÍNÁME - březen 2013

6. 3. 2013

Včera (v úterý 5. března) proběhlo jednání na Loučkách s panem Stříbrným ohledně průběhu letošní sezóny. Mimo jiné jsme se dozvěděli jaké novinky nás čekají. Můžete se těšit na opravdu VELIKÉ změny. S některými bude potřeba velké dobrovolnické pomoci, a proto se na vás včas obrátíme. A nebojte, vše důležité se včas dozvíte.

Michal

HŘIŠTĚ SPÍ POD SNĚHOVOU DUCHNOU

12. 12. 2012

Pele-Mele Triplette 2013

5. 11. 2012

V sobotu 13. října se na terasách U Hrušků sešla banda perfektních lidiček, kteří si chtěli zaházet koulemi, pobýt se stejně švihnutými kamarády a užít si i výstavního počasí, na které jsme v sobotu měli štěstí. Líté boje o každý uhraný bodík na hřišti jsou jasným důkazem, jaké vážnosti se Pele-Mele mezi světovými pétanque borci těší. A mluvě o bodíkách, podívejte se sami na výsledkovou tabulku, kde je patrno, že opravdu každý uhraný bodík se počítal. Vždyť mezi prvními Hruškami Junior a druhými Bžošíky rozhodovaly, považte, pouhé tři bodíky ve skóre, když oba týmy dokázaly shodně šestkrát zvítězit. A stejně tak Jedličky urvaly třetí místo rozdílem pouhopouhých dvou bodíků ve skóre před zle dotírajícími Trumpetkami, na které tentokrát zbyla brambora. Pro tyto tři týmy na bedně byly pro tentokrát připraveny krásné sošky koulaře z dílny Evy Šiškové, za což jí patří náš dík.

Turnaj měl i své novice. Uvítali jsme mezi námi tým až z dalekých Teplic, přijela bandička mladých lidí, mezi nimiž byl jeden slavící, a proto hráli pod názvem Oslavenci. Rvali se a kousali do posledního dechu a vyneslo jim to parádní šestou pozici, když je opět jen o skóre předehnal tým Grizzly. Tým Duo Madres i uno Bambino spolu s týmem Mašíků výsledkovou tabulku uzavíraly. Kvíz ukázal, že znalosti spousty z nás o hře pétanque a našem klubu jsou velice hluboké a sešlo se vážně hodně správných odpovědí. Nejmladší z rodu Mašíků potom zalovil svou nezkaženou ručkou v osudí a vytáhl jako vítěze speciální ceny tým Trumpetek – gratulujeme!

Přálo nám počasí, sešlo se spoustou přátel, požívali jsme i perfektního zázemí restaurantu U Hrušků, od sponzorů se podařilo získat spousty malých dárečků (za což jim patří dík), takže si doufám každý přišel alespoň trochu na své.

Děkuji Vám všem za krásnou sobotu a za rok Vás opět rád uvidím na Pele-Mele Triplette 2013. Už se moc těším …

Richard


Sezóna 2012 na Loučkách je uzavřena

1. 10. 2012

Ve čtvrtek 27. září, i s vědomím, že nemusíme vstávat druhý den do práce, jsme se sešli na Loučkách, abychom zazimovali boudu. Poslední oficiální trénink probíhal tak jak má až na jednu maličkost. Někteří byli donuceni kvůli pitnému režimu dojet na Zvonek, protože občerstvovací stanice nahoře byla zavřená. Ti co se nespoléhali na místní občerstvovnu, donesli si své šampíčko či jiné pitíčko. I přes tuto nepříjemnost se podařilo sehrát několik vynikajících utkání. Po dlouhé době se předsedovi podařilo "ukecat" přítomné na hru na vyrážení, kterou s přehledem spurtujícího cyklisty vyhrál „čelista“ Vlasta. Na chvostu výsledkové listiny se rozdělily tituly Kopyto, Lichokopytník a Sudokopytník v tomto pořadí: Michal, Honza, Míra. Jelikož jiskry od dopadajících koulí nestačily osvětlovat košonek, vyzkoušeli jsme i místní osvětlení. Stále je funkční, a tak není problém se i za sychravých odpolední, kdy slunko bude zalezlé, sejít a hodit si to! Díky všem, kteří dorazili. Těšíme se na viděnou na turnaji PELE MELE, na výroční schůzi nebo nejpozději příští rok v lize.

Michal (HRJ)

Finále pétanque ligy 2012

24. 9. 2012

Do letošního již 8. ročníku naší celosezónní soutěže Litvínovská Pétanque Liga se přihlásil rekordní počet družstev, a to 24. Je vidět, že o naší ligu není zájem jen v Litvínově a v Mostě, ale i na Teplicku, Ústecku a Chomutovsku. V základních dvou skupinách hrál každý s každým. Do zářijového finále postoupilo z každé skupiny 6 družstev, která bojovala o vysněný putovní ligový pohár. Zbývajících 12 družstev si to rozdalo o konečné umístění od 13. místa dále.

V neděli 9. září se na Loučkách za velice krásného počasí sešlo 12 družstev, aby poprvé vyzkoušeli úplně nový postupový klíč a to jako ve většině sportů tolik oblíbené PLAY-OFF. Úspěšnější z play-off postoupili do finálové šestky, kde se již hrálo o bednu a hlavně o pohár. Většina prvních zápasů každého turnaje se hraje v zahřívacím tempu, aby si každý osahal hřiště a provětral koule, ale v tento den šlo od prvních hodů hned do tuhého. Bojovalo se o každý bod, který mohl být právě tím rozhodujícím pro postup. Okolo poledne bylo rozhodnuto, že velké finále si zahrají JOHANI, BENNITTO, NEMO, MISS 3, HRUŠKY SENIOR, ČELO a malé finále POPOKATEPETL, JEDLIČKÁRNA, KOŠONCI, MAFIE, FASTA a GROŠÁCI. Po krátké občerstvovací pauze, kdy někteří využili občerstvení v přilehlé restauraci a druzí našeho skromného grilovacího zařízení, byla obě finále zahájena. O tom, že se výkonnost týmů rok co rok vyrovnává, jednoznačně hovoří výsledkové tabulky. Nikdo neodešel bez vítězného utkání a nikdo neprošel turnajem bez porážky. Který tým vyhraje, a jak dopadnou ostatní, se rozhodovalo až do posledního hodu v posledním zápase. Při pohledu na tabulku je vidět, že na prvních čtyřech místech vybojovali všechny týmy tři vítězství a tím získali 3 body. Rozhodovat muselo tedy skóre, které určilo, že vítězem letošního ročníku se stalo BENNITTO (letos poprvé jako manželský pár). Další pořadí je možné najít v tabulce ligových výsledků a fotky v naší fotogalerii. Při předávání cen došlo na nejednu úsměvnou situaci a všechny týmy byly po zásluze odměněny.

O 14 dní později, v neděli 23. září, se také za hezkého počasí sešli zbývající ligová družstva, aby si to mezi sebou rozdali o čest a slávu neboli o 13. až 24. místo. Systém byl připraven stejný jako pro finálovou skupinu, tzn. play-off a další dvě skupiny po šesti. Bohužel tři družstva nedorazila a tak 9 družstev bylo rozděleno do 3 skupin podle umístění po jaru. Jestli se někomu zpočátku zdálo, že finálová trojka je jistá, se hodně spletl. Finalisty se stali KŘEMÍCI, JEN TAK a RAMA. Po polední grilovačce, výměně názorů, předávání si zkušeností a pokusech o podplácení se zúčastnění pustili do závěrečných zápasů. Nezasvěcený přihlížející mohl s klidem říct, že šlo o finále ligy, neboť i zde o konečném vítězi rozhodovalo až skóre. Vítězem se stalo družstvo RAMA, které s +2 body přehrálo družstvo JEN TAK (0 bodů) a družstvo KŘEMÍCI (-2). Kompletní výsledky i pořadí naleznete na klubovém i ligovém webu.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem hráčům za účast v letošním ročníku a budeme se těšit na ten příští. Snad bude stejně skvělý jako ten letošní. Velkou motivací určitě bude to, že na putovním poháru zbylo poslední místo na štítek, který ponese jména vítěze již devátého ročníku.

Koulím zdar!

Zdeněk Bžoch & Jan Lobo

RODINNÉ KOULE – 3. ročník

8. 9. 2012

Příznivci hry pétanque v Litvínově založili před léty svůj klub, aby si užili formu zdravého pohybu a zábavy na vzduchu s přáteli, podpořenou množstvím kroků, shybů, hodů a zdvihů a také adrenalinu a legrace. Dostali pak nápad podělit se o hru a zážitky se svými bližními aby také poznali, kam to ti „jejich“ vlastně chodí. Takže proto se odehrál v pořadí již třetí rodinný turnaj, kdy se rodinné týmy sešly složené a obohacené o „amatéry“ - členy rodin.

Letošní turnaj v pétanque rodin přivedl na hřiště pod Loučkami osm týmů. Průběh turnaje a hlavně počasí přálo a tak turnaj splnil očekávání snad každého. Byla legrace, bylo napětí do poslední hry a byla také radost z výher. Chyběla pravda hořkost porážek, protože poražených nebylo - šlo přece o zábavu. A tak drobný dárek – cenu dostali všichni. Možná se v některých probudil zájem o tuhle hru a chuť být mezi lidmi, kteří mají rádi legraci a soutěžení. Pokud ano, smysl turnaje se naplnil. Takže za rok zase…

Výsledky 3. ročníku rodinného turnaje v pétanque:

  1. místo MACHŘI – kapitán týmu Honza Lobo
  2. místo BŽOŠÍCI – kapitán týmu Zdeněk Bžoch
  3. místo KUKUNO – kapitán týmu Michal Novák
  4. místo MAŠÍCI – kapitán týmu Vladimír Mašek
  5. místo BROTHERS – kapitán týmu Vráťa Čermák
  6. místo SPORTBLACK – kapitán týmu Zdeňka Čepeláková
  7. místo KULÍŠCI – kapitán týmu Standa Petřík
  8. místo GROŠÁCI – kapitán týmu Jiří Grochowicz st.

Fotky z turnaje najdete v naši rajčatové fotogalerie.

Sepsal: Míra Mašek

KURZ PÉTANQUE ZAČÍNÁ

24. 5. 2012
Pozvánka

Honza Lobo

MÁJOVÉ KOULE 2012

15. 5. 2012

Rok po roce jsou tu vždycky Vánoce a v duchu této opakující se tradice se rozhodl 1.LPK Loučky též podniknout něco, co by tu bylo opakovaně a na co bychom se mohli každoročně těšit. A protože se jedná o pétanque, vznikly "Májové koule". Sám název vypovídá, kdy že se akce koná. Letos to bylo v sobotu 19. 5. a konal se již 9. ročník. Nikoho termín nezaskočil, a proto se na Loučkách sešlo dost nadšenců, kteří mají v oblibě tento sport. Tak se stalo, že do půl desáté se zaregistrovalo 16 dvoučlenných týmů. Přišli i nadšenci sólisti, co doufali, že se najde někdo, kdo přijde také sám. Nakonec se to podařilo a na soupisku se mohl zapsat 17. tým. Hezké počasí bylo jako již tradičně pořadatelkami (Maruškou B., Miladou B., Hankou K., Radkou S., Janou P.) objednané a tudíž bylo zapotřebí slunečních brýlí. Dobrá nálada šla ruku v ruce. Složení účastníků bylo velmi různorodé i přesto, že se většina populace domnívá, že pétanque je sport vhodný pro důchodce. Ti tu byli, ale rozhodně netvořili většinu, jak se můžete přesvědčit ve fotogalerii. Příjemným překvapením bylo i sladké občerstvení v podobě bábovky a pekáče úžasné buchty od Jany z organizátorského týmu. I když na turnaj nepřišla, svou "sladkou" stopu na něm zanechala.

Díky sponzorům odcházeli všichni účastníci turnaje obdařeni cenami a s úsměvem na tváři. Velké poděkování patří společnosti Plzeňské pivovary zastoupené Jirkou G. za hlavní cenu a skvělé vzorky, firmě BIS CZECH za drobné upomínkové předměty, OS Loučkám za poskytnutí areálu a obsluze restaurace na Loučkách za skvělé špízy a klobásy podávané s úsměvem.

A ptáte se, kdo byli ti nejlepší? Inu prozradíme to. 1. místo obsadil zcela překvapivě tým TRUBLA, 2. místo se dalo čekat - tým HRUŠKY SENIOR a na 3. místě se umístil tým KOŠONCI. A pokud Vás zajímá, kdo byl ten nejlepší tým zezadu, pak to byl ten tým, který se dal na poslední chvíli před utkáním dohromady :o))). Překvapením turnaje bylo, že tým NEMO nestál po hodně dlouhé době na bedně :o). Získal bramborovou medaili. Inu, časy se mění :o))).

Atmosféra celého turnaje byla nadmíru přátelská, nikdo se nepral, a když ano, tak jen při hře o body. A tak můžeme konstatovat, že se těšíme na ten 10. jubilejní ročník. Budeme rádi, když se naše řady rozšíří, takže si napište do kalendáře, že příští rok v době finálových klání Mistrovství světa v hokeji se bude opět konat i ten náš boj o ta nejlepší umístění. Iniciativu případných sponzorů či menších dárců rádi uvítáme, aby ten jubilejní ročník byl památeční.

KOULÍM ZDAR!!!

výsledky zde

Za organizátorky turnaje Radůza - jak jinak, člen posledního týmu :o)))

ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2012 = BRIGÁDA + LOSOVÁNÍ PÉTANQUE LIGY

15. 5. 2012

Ve čtvrtek 26. dubna byla oficiálně zahájena pétanque sezóna na Loučkách. Tradičně se nesla v duchu "Nejprve pracuj a pak až se bav". Práce na plantáži měly být oficiálně od 16:30, ale netrpělivý pan správce a tlupa stejných nadšenců zahájili práce dříve a k tomu ještě bez řádného povolení. Však za to byli prezidentskou kanceláří po právu potrestáni (dostali práci na víc). Ti co přišli na čas anebo později o svůj díl lopoty nepřišli. Po zimě bylo co dělat. Dá se skromně říci, že díky skvělé organizační schopnosti pana prezidenta, hlavně díky jeho dlouhému biči, bylo skoro vše rychle a svižně uděláno. Dokonce byl slavnostně z boudy vynesen a na chabé nožičky postaven gril, aby v něm byl zažehnut oheň, který se podařilo udržet při životě po celý večer. Kdo chtěl, mohl si opéct skývu suchého chleba. Ti šikovnější a hladovější si opekli myšku či pavoučka vlastnoručně ulovené v boudě. Samozřejmě že nechyběly proudy božského moku, vody z nedalekého potoka bylo dost. Snad opilí jarním počasím, zlatavým mokem či blížícím se májem se několik postaviček uchýlilo do vyhrazených dřevěných ohrádek, kde začali vrhat ocelovými koulemi. Aby si nikdo neublížil, a nebylo k tomu občas daleko, byla tato činnost v 18:30 přerušena za účelem sešlosti kapitánů družstev přihlášených do letošního ročníku ligy. Představte si, že tam byl opravdový kapitán, lodní kapitán. Po několika úvodních, pro někoho nesrozumitelných, větách obou bosů ligy došlo k losování do základních skupin. Atmosféra byla napjatá, vzduch zhoustnul jako mostecké ovzduší při inverzi, tlak byl vysoký, až špunty z šampáňa lítaly vzduchem. Po uklidnění emocí z tzv. karlovarské losovačky se většině vrátil úsměv na face(book). Těm, co kardiostimulátor nevykazoval anomálie, se zachtělo posedět déle a někteří i hodili kovem. Pár zoufalců - nadšenců házelo až do tmy, za umělého osvětlení.

foto

A teď vážně. Velké díky za uvedení pétanque areálu do provozuschopného stavu po zimě, za obnovení nápisu nad vchodem do areálu a za úklid boudy patří všem, kteří přiložili ruku k dílu, zejména díky Vráťovi, Jirkovi st., Čepimu, Ríšovi a Hance. Ostatní, kteří hodně makali a já je zde nejmenoval, nechť mi "sorráč", ale můj dutohlav je neudržel v tom, čemu se říká paměť.

Honza

VYHLÁŠEN NOVÝ ROČNÍK PÉTANQUE LIGY

15. 3. 2012

Byl vyhlášen 8. ročník Pétanque ligy. Více informací naleznete ve sloupci vpravo.

RODINNÉ KOULE - II. ročník.

28. 10. 2011

Letošní sezónu zakončil klub uspořádáním "Rodinného turnaje". Ten navázal na předchozí úspěšné setkání rodin klubových hráčů a jejich přátel a naplnil jeho smysl - lépe se vzájemně poznat, poznat přátele se kterými si partneři plní svůj volný čas touhle sportovní hrou. Letošního klání se zúčastnilo 8 družstev v systému dvou skupin -"každý s každým" a následného čtyřčlenného finále. Hrálo se sice v chladném počasí, ale smích a špičkování bylo slyšet po celou hrací dobu. Hráli dospělí, děti i kmeti, rodiny i přátelé a dokázali, že pétanque je hra pro každý věk. Všichni se potom dočkali zaslouženého ocenění. Lepší závěr letošní sezóny jsme si nemohli přát. Podíl na skvělé náladě měl i místní příznivec klubu, který obdaroval vítěze sudem zlatavého moku. Všichni přítomní měli možnost tento sud vypít na počest vítěze. Děkujeme vítězům, děkujeme Hruškám. Výsledky najdete mezi fotkami z tohoto turnaje v naší klubové fotogalerii Takže koulím zdar a zase příště...

foto

7. ročník LIGY je minulostí

26. 9. 2011

Tento víkend (24. a 25. září ) byly odehrány poslední zápasy Pétanque ligy 2011. V sobotu 24.9. bojovaly týmy o 9. až 17. místo, v neděli 25.9. bylo velké finále, bojovalo se o 1. až 8. místo. Jak to všechno dopadlo se dovíte na stránkách LIGY.

MÁJOVÉ KOULE 2011

15. 4. 2011

Nad areálem na Loučkách již plně zavládlo jaro, vše se obléklo do zelena, takže byl nejvyšší čas na zahájení našich tradičních turnajů. Prvním z nich byl již 8. ročník jarního turnaje dvojic – MÁJOVÉ KOULE, jehož organizaci se na svá bedra vzaly naše dámy. Obloha slibovala slunečný den a startovní listina se začala docela rychle plnit až k celkovému počtu 15 týmů. První polovina turnaje se odehrávala ve 4 základních skupinách, kde se rozhodovalo o postupu do dalších bojů o 1.– 4., 5.-8., 9.-12. a 13.-15. místo. V řadě případů rozhodovaly o postupujících až kladné body, což potvrzuje každoroční zvyšování kvalit jednotlivých týmů.

Po ukončení hry v základních skupinách byl již tradičně roztopen gril pro přípravu pochutin z vlastní kuchyně nebo vynikajících klubových masových špekáčků z jednoho litvínovského řeznictví. Zmizely během pár minut. Po načerpání energie byly zahájeny boje o celkové umístění – viz přiložené tabulky. Závěrem turnaje byly všechny týmy odměněny cenami, které věnoval náš klub a hlavně sponzoři - město Litvínov a společnost Plzeňské pivovary. Velký dík patří našim děvčatům za organizaci a uspořádání turnaje. Tak zas v příštím roce…

fotogalerie zde
výsledky zde

Výroční členská schůze roku 2010

3. 2. 2011

Ve čtvrtek 3. února 2011 proběhla v salónku Indické restaurace SETA v Litvínově Výroční členská schůze našeho klubu s cílem zhodnotit rok 2010 a z důvodu vypršení volebního období zvolit nové vedení klubu. Účast členů byla ovlivněna řadou omluvenek z důvodu nemoci nebo účasti na jiných „důležitějších“ akcí :-(. Přes opticky velký počet členů ve skutečnosti klub disponuje zhruba jen polovinou funkčních členů, což je k zamyšlení. I přes tyto handicapy se podařilo výročku uskutečnit a řádně odvolit. A v neposlední řadě se příjemně pobavit :-).

Vedení 1. LPK Loučky na roky 2011 a 2012:Jan Lobo- předseda
Zdeněk Bžoch- člen
Miroslav Mašek- člen
Richard Blažek- člen
Milada Benešová- člen
Oficiální tréninky 1. LPK Loučky v roce 2011:čtvrtek od 16:30 hodin
Akce plánované 1. LPK Loučky na rok 2011:Pétanque liga- turnaj družstev (7. ročník)
Májové koule- turnaj dvojic (8. ročník)
Velký Třesk- turnaj handicapovaných (6. ročník)
Rodinné koule- turnaj trojic (2. ročník)
Pele-Mele Triplette- turnaj smíšených trojic (8. ročník)

foto

Vyhlášení výsledků 6. ročníku Pétanque ligy 2010

3. 2. 2011

Po ukončení výroční členské schůze se konalo slavnostní vyhlášení Pétanque ligy 2010. Zúčastnilo se ho 11 zástupců družstev z celkových 18-ti družstev startujících v 6. ročníku. Díky štědrosti několika firem a díky našemu klubu byly připraveny ceny a drobné upomínkové předměty pro všechna družstva. Cenu si osobně převzali zástupci těchto družstev: LOGISTIX, GROŠÁCI, A JE TO, MAFIE, ČERNÍ ZLOBŘI, HRUŠKY JUNIOR, BENNITTO, JOHANI, HRUŠKY SENIOR, POPOKATEPETL, NEMO. A právě posledně jmenované družstvo NEMO si převzalo i putovní pohár. No převzalo, oni si ho vlastně předali sami sobě, protože ho obhájili. Blahopřejeme!

foto

Po předání cen byl vyhlášen 7. ročník Pétanque ligy 2011. Přihlášku najdou zájemci na těchto stránkách. Vyplněnou přihlášku je nutné zaslat na klubový e-mail petanque.litvinov@seznam.cz do neděle 24. 4. 2011 do 24:00 hodin. Rozlosování do skupin proběhne za přítomnosti kapitánů družstev ve čtvrtek 28. 4. 2011 od 18:00 hodin v pétanque areálu na Loučkách. Zápasy v základním kole ligy se odehrají od soboty 30. 4. 2011 do neděle 3. 7. 2011. Zápasy finálové skupiny a skupiny o konečné umístění od 9. místa dále se odehrají v jednu sobotu a neděli v září (přesné datum bude určeno do konce srpna 2011).


Liga - boj o finále

28. 7. 2010

I takhle se bojuje o ligové body, o postup do finále

foto

OSLAVA ZALOŽENÍ KLUBU

23. 6. 2010

Středa 23. června 2010 – den, kdy jsme oslavili 7. výročí založení klubu „1. LPK Loučky“. Zároveň jsme si připomněli (tedy jenom Honza, protože Ríša a Libor nedorazili) dobu, kdy se poprvé začalo házet ocelovými koulemi na Loučkách – to bylo před 9. lety.

Hrušky nezklamali, přišli mezi prvními a přišli ve slavnostním – v týmových dresech. Ve klubovém trikotu přišel i prezident Honza. Posledním, kdo byl ve slavnostním, byl Jirka, dělal čest našemu „tajnému“ sponzorovi. A co Vy ostatní, to už se za klub stydíte, že jste nepřišli ve slavnostních klubových trikotech?

foto

Letošním grilmanem se stal Víťa. Založil požár a odešel, aby přivezl rodinku, která mu pomáhala udržovat rodinný oheň. Poté, co se celým údolím Toníka Zápotockých vinula vůně ohně a pečeně, začali z lesů vylézat další oslavenci. Zahájil to vice-předseda Zdeněk se svou chotí Maruškou.

foto

Překvapením se stal současný předseda Mirek alias Vláďa – přijel na svém dvoukoláku. Vidíte tu helmu? Bývalý bezpečák se nezapře. Jakmile se údolím začali rozléhat ocelové rány, vzduchem létaly kamínky a slova hecířů, zničehonic se objevil Jindra se svou tlupou z Přítkova, aby se nejen zúčastnili, ale aby odehráli i mač do ligy. Jo Jindro, Mafie je mafie, s tím nic nenaděláš. Po ukončení nucených prací v zálužském lágru přijela i Bohuška. Vyzvedl si ji tam Mezibořský zahrádkář se svým miminkem.

foto

Zdatní a zkušení předávali moudra, mladí zase nadšení.

foto

Hrálo se, jedlo, pilo, hodovalo. Najednou, kde se vzali, tu se vzali, Zlobři z lesa se vyklubali – Shrek Ondřej, Fiona Lucie a miminko Emmička. Konečně jsme byli kompletní. Vzduchem začaly létat špunty – slavila se „7“.

foto

A oslava to byla vskutku veselá. Slabí jedinci odpadli ihned po přípitku. Uvědomělí statečně dopíjeli šampáňa a dva soudky, kterými nás obdaroval pivní příznivec našeho klubu. Díky Jiří, díky Géčko.

foto

Ti co vydrželi až do konce, si zábavy užili dosytosti. Zahráli si i při umělém osvětlení a zavírali Loučky. A to se jen tak u pétanque nevidí. Poslední foto bylo pořízeno ve 22:22 a světla byla vypnuta ve 22:30.

foto

Díky všem – Honza

HRUŠKY ŘÁDÍ

12. 6. 2010

Nový svěží vítr do našich klubových zkomírajících řad přinesla partička pohodových chlapíků říkající si HRUŠKY. Jednu dvojici (Juniorskou) tvoří "zkušenější" Vráťa s Michalem, kteří jsou i členy našeho klubu. Druhou dvojici (Seniorskou) tvoří "mladí a neklidní" Zdeněk s Mírou a Jirkou, kteří "zatím" nejsou členy našeho klubu. Jejich základnou, tréninkovým kempem a relaxačním místem je jedna z nejstarších občerstvoven v Litvínově - restaurace U Hrušků. Tito borci zaslouží naše obdivy a pochvalu. Nejen že se podíleli na vybudování dalšího pétanque hřiště v Litvínově (na terásce U Hrušků), kam již druhým rokem zvou na jejich minuturnájek výběr našeho klubu, ale Junioři se v loňském roce zúčastnili i oficiálního turnaje ČAPEK v Roudnici nad Labem s výborným výsledkem. Kromě jiného jsou i pravidelnými účastníky litvínovské Pétanque ligy. Jejich "vpád" do našich pétanque řad hodně připomíná naše koulařské začátky, kdy jsme hýřili energií a zápalem. Věřme, že jim ta energie vydrží co nejdéle a ke stejnému kroku, hrát pétanque, zlákají další litvínováky.

Jejich husarským kouskem se dá nazvat video, které nyní frčí na YouTube, a které jasně říká, kde je bašta skvělého pétanque a kteří borci jsou obávanými soupeři všech hráčů pétanque. Dokonce i matička světového pétanque, Francie, se jich bojí. Přesvědčte se sami, podívejte se na následující video.

A máme se dál na co těšit. Doneslo se nám, že mají pro nás další překvapení. Snad již brzo i s fotem :-)

TURNAJ MÁJOVE KOULE

22. 5. 2010

V sobotu 22. 5. 2010 se konal již 7. ročník tradičního jarního turnaje dvojic MÁJOVE KOULE (dříve VELKÁ CENA LITVÍNOVA). Turnaj poprvé organizačně zajišťovaly naše něžné koulařky (Miládka, Ála, obě Marušky) a skvěle ho zvládly, za což jim patří naše poděkování. Tak za rok holky znova :-) Zvláštní poděkování patří Jirkovi ml. za zajištění sponzorské podpory ze strany Plzeňských pivovarů.

výsledky zde


HRUŠKY OPEN 2010

29. 4. 2010

Na sobotu 17. dubna, hodinu po poledni, svolal Vráťa už někdy v lednu malý, přátelský, předligový turnaj dvojic, později nazvaný HRUŠKY OPEN, navazující na loňskou premiéru. Vše se odehrálo za nádherného počasí na našem domovském hřišti na terásce Litvínovské restaurace U Hrušků. V týdnu před akcí dostalo nový povrch, a tak bylo všem málo platné trénování na pověstný hruškovský „skorobeton“. Sešli jsme se v tradičním složení Hrušky Junior i Senior, Honza se Zdeňkem, a nově Jirkové „Grošáci“. Hrálo se systémem každý s každým do třinácti.

Junioři a Grošáci byly první dva týmy, co se sešly komplet, a bez otálení se vrhly do hry. Šťastnější jsme nakonec byli my. V druhém zápase Senioři utekli ke konci pětibodovým náhozem Honzovi se Zdeňkem, a to se ukázalo jako rozhodující. Následoval zápas dvou poražených, který vyzněl šťastně pro Grošáky rozdílem dvou bodů. Vráťa mezitím využil pauzy k roztopení grilu, což většina zúčastněných „okomentovala“ šustěním pytlíků a alobalů s dobrotami.

Zřejmě spokojeni s jednou výhrou (a kvůli časové tísni) opustili Grošáci předčasně turnaj a jejich zbývající zápas byl kontumován ve prospěch Seniorů poměrem 13:8. Byl to již třetí stejný výsledek za to odpoledne, ale ne poslední. Ten jsme si pro naše Seniory schovali my - Junioři. Před posledním zápasem bylo rozhodnuto o všech umístěních, a tak když nás Zdeněk musel kvůli jiným sportovním povinnostem opustit, počkali jsme, až Honzu doplní do týmu vysmátá cyklistka Petra. Kolem páté bylo dobojováno. Konečné pořadí: Hrušky Junior, Hrušky Senior, Grošáci, Honza & spol.

Na závěr nesměla chybět bujará oslava všech umístění, vedená zejména „odchovanci“ místního hřiště. Za pořádající bych chtěl všem poděkovat a jen doufám, že se nám i pro příští rok podaří sehnat tak kvalitní obsazení, a že se náš miniturnaj stane tradicí.

Za Hrušky Jr. Michal

Foto

ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2010

15. 4. 2010

Ve středu 14. dubna jsme zahájili další pétanque sezónu na Loučkách. Klub vstupuje do 7. roku své činnosti. Otevření ptq areálu proběhlo v tradičním duchu – jarní brigádou s grilem a první hrou.

Foto

Účast byla dobrá, dokonce i nečlenové klubu, účastníci ptq ligy, přišli pomoc připravit hřiště na novou sezonu. Pro nemoc se nemohla dostavit Alice, a tak poslala omluvenku (moooc dobrou). Čas zahájení brigády (16:45) dodrželi pouze dva nedočkavci – Vráťa a Michal. Aby neremcali, že se scházíme jako švábi na pivo, přijali jsme je za právoplatné členy našeho klubu (tož vitajte chalani). Na brigádu se dostavil i se svým dočasným samohybným domovem značky Veronika budoucí člen klubu. My zatím neznáme jeho jméno, ale věříme, že se ho co nejdříve dovíme a že ho i uvidíme. Svého nového potomka v modrém svetříku přivedli ukázat Bohuška se Zdeňkem.

Foto

Na počest svého příchodu zapálil Víťa slavnostní oheň. Jsme rádi, že se po dlouhém odmlčení ukázal i s Klárkou. Letošní indoor games (vyhánění myší a pavouků z boudy a její úklid) si užili Blažkovi (Ríša s Maruškou). Ostatní účastníci se věnovali outdoorovým hrátkám - Maruška Bž., Ála, Klárka, Míra, Jirka, Vráťa, Michal, Verča a Honza. O dodržování pitného režimu se staral organizátor brigády a fotograf Honza a jeden z nováčků - Michal.

Foto

Na závěr úklidové akce pověsila Maruška Bl. pod odborným dohledem Terezky otvírací hodiny ptq areálu. Pak se všichni odebrali ke grilu, kde se hodovalo – jedlo a pilo, také se samozřejmě zdrbli ti, co nepřišli. Když nebylo co jíst, odebrala se většina domů. Zůstala jen hrstka statečných.

Foto

Jen tito čtyři zřeli nevídané – navštívil je „pan ředitel až z Prahy“. Jeho kontrola proběhla krátce, přesto stačil vyfotit čtyři věrné klubovým tradicím - Honzu, Jirku, Vráťu a Michala, jak slavnostně otevřeli ptq sezónu na Loučkách prvními dvěma hrami. Gril umístěný hned vedle hřiště příjemně ohříval ruce a koule, tekutiny v placaticích zahřívali duši, světlo z lamp nádherně osvětlovalo hrací plochu, Michalovo přátelé včetně psa statečně povzbuzovali – byl to krásný konec zahájení sezóny 2010.

zapsal: Honza

P. S. Díky neznámému příteli Hrušek za závěrečnou zahřívací hrušku. :-)

Zimní spánek

7. 3. 2010

Naše hřiště mají zimní spánek. A co my, i letos budeme skoro celý rok spát?

Foto

PELE MELE TRIPLETTE 2009

20. 11. 2009

Našeho každoročního posledního klání roku se nakonec, po nutném odložení, zúčastnilo 6 kompletních týdnů. Kromě rozmarů počasí také tvrdě zasáhla matka příroda ve formě jakési vepřové chřipečky, takže i těchto 6 týmů muselo být nakonec poskládáno až na místě. Nicméně každý svou smečku našel a mohlo se začít. Zahráli jsme to tentokrát každý s každým, jen jsme omezili počet bodů na deset, což přidalo turnaji na svižnosti. Přestože rosničky slibovaly krásný víkend (a podle Miss3 i v Lounech a okolí byl) tak na Loučkách vládla mlha, vlhko a ani teplo zrovna nebylo. Nevadí, hrálo se jako o život. Grošáci a GAMBRINUS tvrdili muziku, Plzeň tekla proudem, kdo řídil měl i nealko a i na naše něžnější pohlaví bylo pamatováno Friscem. Pro vítěze byl určen i pivní soudek jako hořký bonbónek. Po lítém boji, kde nebyla nouze o škádlení, měření a skoro i protest, stejně tak i o kvalitní anebo náhodné hody, se z celkového vítězství nakonec radovala nová hvězda na poli pétanque hry, tým odnikud, s nikým a o ničem :) přesto zářící jak v lize, tak Májových koulích a nakonec i v Pele Mele, no prostě TRUMPETKY. Honzovi, Zuzce a Honzíkovi gratulujeme. V zádech se jim drželi a druhé místo nakonec brali našlapaní POPOKATEPETL ve složení Bohuška, Míra-Vláďa a emigrant Zdeněk H. Bronz patří týmu ALÉnka (Ála, Honza-vlk a Zdeněk B.). JEDLIČKY nadějný stav neudrželi a nakonec brali bramboru, následováni GROŠÁKY a turnajovou výsledkovou listinu uzavřeli brzo za sluncem a teplem odjíždějící trio MISS3. Všem moc děkujeme a za rok snad zase ahoj.

Richie

01 02
03 04

Rodinný turnaj v pétanque na Loučkách

6. 9. 2009

Co to je pétanque a proč turnaj rodin? Tahle hra je původem z francouzského venkova a spočívá v soutěži hráčů nebo týmů na hrací ploše přiblížit hodem své kovové vrhací koule co nejblíže "košonku" - malé třícentimetrové kuličce a získat tak bod. To přináší do hry napětí, legraci ale také zdravé adrenalinové soupeření. Do posledního odhozu totiž není jasný vítěz a koule po dopadu na nerovný terén s rozdílnou odrazivostí a profilem získávají změnu směru a vzdálenosti. Příznivci této hry založili před léty svůj První Litvínovský Pétanque Klub Loučky, aby si našli formu zdravého pohybu a zábavy na vzduchu s množstvím kroků, shybů, hodů a zdvihů. Dostali pak nápad přiblížit tuhle hru svým bližním, aby také poznali, kam to ti "jejich" vlastně chodí. Takže proto se zrodil rodinný turnaj, kdy se rodinné týmy sešly obohacené o "amatéry" - členy rodin.

První turnaj v pétanque rodin přivedl na hřiště pod Loučkami osm týmů a dlužno říci, že v celém spektru věku hráčů - od dědů až po vnoučata. Průběh turnaje splnil očekávání snad každého. Byla legrace, bylo napětí do poslední hry a byla také radost z výher. Chyběla pravda hořkost porážek, protože poražených nebylo - šlo přece o zábavu. A tak drobný dárek - cenu dostali všichni. Možná se v některých probudil zájem o tuhle hru a chuť být mezi lidmi, kteří mají rádi legraci a soutěžení. Pokud ano, smysl turnaje se naplnil. Takže za rok zase...

Mirek

TŘESKY PLESKY PO PÁTÉ

6. 6. 2009

I letos se za podpory našeho klubu, Občanského sdružení Egoteria a města Litvínov konaly dva turnájky pod názvem MALÝ a VELKÝ TŘESK. Ten "Malý" se konal v pátek 5.6. a byl určen členům OS Egoteria a jejich přátelům. "Velký" se konal následující den, v sobotu 6.6., a byl určen pro handicapované občany Litvínovska. Opět se podařilo dát dohromady 8 týmů po třech hráčích, tzn. že radost ze hry si udělalo 24 hráčů a hráček. Za náš klub obě akce tradičně zorganizovala Alice. Pomoc poskytl i náš nový boss Mirek a dnes již "exterák" Zdeněk H.

Foto Foto Foto Foto
Foto Foto Foto Foto
Foto Foto Foto Foto

MÁJOVÉ KOULE 2009

17. 5. 2009

V rekreačním areálu na Litvínovských Loučkách se zazelenala tráva, stromy rozkvetly a slunce vytáhlo skalní příznivce hry zvané Pétanque ze svých zimních brlohů na hřiště. Ano, nastal Máj a to je čas nejen na lásku, ale i na uskutečnění již tradičního turnaje dvojic nazvaného Májové koule. I tentokrát se pořadatelství ujali "Celiáci" Jindra se Zdeňkem. Tito dva mladí, nadějní matadoři dokázali zajistit nejen dostatečný počet účastníků, hodnotné ceny, bezproblémovou organizaci, palivo pod rošt, ale díky svým konexím "nahoře" též opravdu pěkné počasí. Jak to ti dva dělají? To není až zas tak podstatné. Důležitější je, že vše klaplo tak jak mělo a za to vše jim určitě patří velký dík a malé plus.

Od devíti hodin se postupně začali scházet a registrovat jednotlivé týmy, jejichž počet se zastavil na sedmnáctce. Po zápisu všech týmů si pořadatelé odsedli stranou se svým losovacím kloboukem a přistoupili k rozlosování, které svým průběhem nápadně připomínalo výběr zhotovitelů Karlovarské multifunkční arény. Na poznámky borců znalých situace, že se jedná o rozhodující fázi turnaje, reagovali pouze úsměvem.

Následující chvíle byly určeny seznámení účastníků se základními pravidly turnaje a se zařazením týmů do čtyřech skupin. Tím byl turnaj oficiálně zahájen. Dvě skupiny bojovaly o postup do vyřazovací finálové části přímo v oploceném Petanquovém kolbišti a další dvě se odebraly ke svým zápasům do horní části areálu. Po přibližně třech hodinách napětí, vzruchu a smíchu bylo jasné, kdo se utká o posty nejvyšší a kdo bude bojovat o umístění ve finále "B". Opět jsme se všichni sešli na základně. To už byl gril nastartován k přípravě voňavého oběda. Byla vyhlášena hodinová občerstvovací pauza, během které si museli pořadatelé opět odsednout stranou a připravit pavouka pro vyřazovací boje. Po dalších zhruba třech hodinách vyrovnaných a napínavých bojích bylo rozhodnuto, a všem jasné, kdo turnaj pořádal ... pardon ... kdo v turnaji vyhrál a byl, alespoň v tento den, nejlepší.

A tady jsou výsledky:

Následovali ti ostatní, kterým chybělo trošku toho sportovního štěstíčka.

Na závěr parného a perného dne bylo přistoupeno ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předávání cen, kterých bylo opravdu dost, takže se dostalo na všechny. Během tohoto vyhlašování jsme se stali svědky neuvěřitelné skutečnosti. Vyšlo najevo, že jinak nenápadná Zuzka - kmenová reprezentantka z klanu "Trumpetky" - dokázala bojovat ve třech týmech najednou, se všemi týmy se umístit a samozřejmě převzít ceny. Neuvěřitelné, jakých velkých výsledků je schopna dosáhnout na první pohled tak křehká žena. Před takovým výkonem smekli i pořadatelé svůj losovací klobouk.

Tím byl zakončen další ročník tradičního májového turnaje a tak nezbývá, než připomenout fakt, že není důležité zvítězit, ale prožít příjemný den v přátelské atmosféře veselých lidí. Z tohoto důvodu byli vítězi všichni, kteří tuto květnovou sobotu přišli, viděli a zahráli si. Škoda jen, že květen je pouze jednou v roce.

Přišel, zúčastnil se, najedl se, pobavil se, vyfotografoval a zapsal Zdeněk Pudil

výsledky zde

MK09_uvod_01 MK09_uvod_02
MK09_uvod_03 MK09_uvod_04
MK09_gril MK09_hra
MK09_misto_1 MK09_misto_2
MK09_misto_3 MK09_misto_4

Zahájení sezóny 2009

16. 4. 2009

Ve středu 15. dubna 2009 proběhlo v tradičním duchu (brigádou) oficiální zahájení pétanque sezóny na Loučkách. Odměnou zúčastněným bylo zažehnutí grilovacího ohně čestným členem klubu, cyklistou červenáčkem, Zdeňkem Hubáčkem. Pak již bylo na každém, kdo si co na gril přihodí a nechá na něm spálit. Také došlo na slavnostní otevření hřišť, na slavnostní kulový vrh klubového starosty Vládi "Mirka" Maška. Všem, kteří přišli, patří veliký dík.

Foto Foto
Foto Foto

Výroční členská schůze roku 2008

1. 3. 2009

Na tradičním místě, v salónku restaurace Hubert Club v Litvínově, jsme se v pátek 30. ledna 2009 valně hromadili. Škoda, že nepřišli i ti, co původně slíbili, že přijdou. Schůze proběhla, zvolilo se nové vedení klubu na další dvouletku, diskutovalo se, plánovalo se, děkovalo se.

Složení vedení klubu na období 2009 - 2010:

Zmocněn zastupovat klub a samostatně jednat jménem klubu má Honza Lobo.

Svou činnost v 1. LPK Loučky ukončili (přestoupili do klubu PC Kolová) - Zdeněk Hubáček, Jindra Kauca, Alenka Kovaříková.

Plánované akce na rok 2009:

ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÍ JIŽ POČTVRTÉ

30. 9. 2008

Za velké podpory města Litvínov jsme v sobotu 27. září uspořádali již 4. ročník turnaje zdravotně postižených občanů z Litvínova a okolí a jejich přátele pod tradičním názvem VELKÝ TŘESK. Přátelům z občanského sdružení Egoterie, kteří zdravotně postiženým občanům pomáhají, se podařilo zapojit do hry 24 hráčů. Po urputných, ale přátelsky vedených bojích se z vítězství radovali TYGŘI. Radost ale měli všichni, protože strávili "jiný den" a přálo jim krásné babí léto. Nejen první tři týmy byly obdarováni, ale každý si po právu zasloužil věcnou cenu. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na této krásné akci. Díky hráči! Díky Egoterie! Díky Alice, Petro, Bohuško a Zdeňku! Díky Město Litvínov!

Výsledky zde

Foto

CELIO Pétanque liga 2008

30. 9. 2008

V neděli 7. září proběhlo dlouho očekávané play-off a následně finále CELIO PÉTANQUE LIGY. Obloha varovala před nečekaným deštěm, ale po celý den nebylo nutné utíkat z hřiště a těch pár kapek se rychle vsáklo. Takže všech osm týmů se sešlo v soutěživé náladě a v dobré pohodě tak, jak je na všech našich turnajích zvykem. Silně nadupané týmy skupiny A byly rozhodnuty smést celou skupinu B, ale koule se prostě kutálejí jinak, než by tipovali sázkoví specialisté. První duely obou skupin byly plné nadšení a bojovalo se o každý bod, který mohl rozhodnout o postupu do té lepší čtyřky, i když dámy z týmu Lokomotivky hrály jako když se jich boj o ty nejvyšší příčky netýká, protože pohoda je pohoda. Překvapení jarních zápasů, tým Trumpetky, nastoupil jako jeden z lídrů skupiny A, ale B týmy se nenechaly zaskočit, až na Nemo. Tým Vopi, jeden z lídrů skupiny B se předvedl tak, že do příští sezóny dostane asi název Kanár-Boys, protože odehrát třikrát 13:0 v jednom turnaji je rekordem, a to nejen v Litvínově. Takže se stalo, že jasně postupujícími do první čtyřky bylo Bennitto a jako druhý Popokatepetl i přesto,že ještě před pár dny měl Zdeněk ruku v sádře, ale Bohuš ví, jak svého partnera doplnit, aby nebyl znát jakýkoli handicap (ty ženy nás mají přečtený). Na 3. až 6. místě byla shoda po dvou vítězstvích, takže rozhodovaly kladné body, čímž utrpěl Ballbulls, který hrál vyrovnané zápasy a nikomu nic nedaroval. V boji o 5. až 8. místo nezklamaly Lokomotivky, protože když už nejde o bednu, nedáme ani bod zdarma. Tým Nemo se dostal do útlumu, takže se trápil, ale nenechal nic zdarma. Bennitto odvedli svůj standard, Jindra měl poraněnou ruku, ale Alenka se snažila. Jedličkárna, která je vždy plná optimismu, vtipků a legrace ztichla, protože lídr týmu Hanka přiváděla ostatní do stavu šílenství, což už nebyla sranda. Takže super den, super bitva, a jak to všechno dopadlo se dozvíte až na konci září, až se odehraje soutěž Play-Out.

A je tu konec září, přesněji neděli 28. září. Dnes byla dohrána ligová soutěž závěrečným turnajem o konečné umístění na 9. až 19. místě, tzv. Play-Out. Z 11-ti týmů si přišlo zahrát pouhých šest, což byla velká škoda neboť bylo krásné babí léto. Hrálo se švýcarským systémem a tak žádný tým nevěděl dopředu, s kým bude hrát. O to to bylo zajímavější. Po třech kolech byl znám pouze vítěz a tím se stali nováčkové letošní ligy, hoši z daleké chaty zvané "Krmelec". O druhé místo se utkali chomutovští Křemíci a mostecký Zlobr Ondra se svým oslíkem Jiřkou. Dvojice z bažin nakonec přehrála chemiky. Boje o 4. místo se již nezúčastnili Grošáci, protože jedinou ženu v tomto týmu odtáhl velký zlobivý černý pes do nedalekého lesa. A tak nezbylo Hasičům a Logistikům, aby sehráli spolu již třetí utkání v jeden den. Asi to tak mělo být, protože první vzájemný zápas vyhráli Logistici, druhý zase Hasiči. Třetí byl opravdovým bojem, vyrovnanost až do stavu 12:12 mluví za vše. Pikantností bojů těchto dvou týmů byli bratři Roťasové, kteří hráli proti sobě a nedali si nic zadarmo. Přihlížející se dobře bavili. Paní Štěstěna se nakonec přiklonila na stranu Logistix.

Organizátoři ligy děkují všem týmům za účast v soutěži a za předvedenou hru. Za rok na viděnou.

Foto   Foto
Foto   Foto

5. KLUBOVÉ VÝROČÍ - mejdlo na Loučkách

26. 6. 2008

Kdo přišel bude vzpomínat, kdo nepřišel neuvěří. Oslava založení klubu, tahák v podobě ne hraní, ale božské many z grilu, to měla být další ze stmelujících akcí našeho lehce skomírajícího klubu. Jenže .... půl hodiny před začátkem průtrž, jako kdyby se tam někde nahoře protrhla přehrada a zděšené telefonáty našemu pastýři, předsedovi a guru v jedné osobě (nově nyní podle VOPIka modrému blonďákovi) nebraly konce. Prozřetelně, s rozhodností vůdce stáda, po rychlém brífingu se svou sqaf a klubovou ústřednou Honzou rozhodl, že takto důležitá akce se konat musí. A měl pravdu! Přes tuto počáteční nepřízeň se sešlo několik odhodlanců, skálověrných zastánců možná v budoucnu olympijského sportu, a neprohloupili. I přesto, že se přehrada protrhla znovu a tentokrát to bylo po celou dobu sešlosti, nám přístřešek u Hubáčkovic chaty stačil k pořádání bujaré oslavy 5. výročí založení klubu. Díky magickému G na lahvích, hroznovému moku v lahvích a dokonce i rychlému špuntu jsme se dešti jen smáli a díky teplu klubového grilu jsme se i dobře nadlábli. Jirka "G", obě Marušky, Alá, krátce i Elís, Zdeněk "Huby", Zdeněk "modrý blonďák", El Lobík De Salitos, Hanča Koločů, Rišárd, Vopi team, Ti všichni přišli a určitě neprohloupili. A jim taky dík. Ti ostatní co nemohli, nechtěli nebo se nechali přemoct leností a počasím ... hmmm jaká to chyba. Tak za rok přátelé, pláštěnku, gumáky a pádla s sebou, ale určitě tam budu! Koulím a košonkům zdar!

písař Rišárd

CELIO Pétanque liga 2008

11. 5. 2008

Páni! To byl zase jednou pohled. Krásný nedělní den a všechna hřiště na Loučkách byla neustále do jednoho zaplněna. Ano, do jediného zaplněna. Úsměvy od ucha k uchu (pravda, některým trvalo probuzení déle), halasné povzbuzování, hecování, napětí, ale hlavně čistá radost ze hry se zračily ve tvářích všech těch, kdož dorazili... No prostě atmosféra, která novému ročníku Celio ligy moc sluší. Favorité klopýtali, nováčci sbírali cenné skalpy, dokonce i prdelky jsme zulíbali. Rodily se zajímavé výsledky stejně jako překvapení a bylo možno sledovat parádní kousky. A to je teprve začátek sezóny. Hm, už se nemůžu dočkat dalších bojů a moc si přeji zahrát si co nejlíp a samozřejmě posbírat co možná nejvíc cenných bodíků a ... ale to je ještě daleko.

Prostě poděkování všem za to, jak letošní liga začala, za parádní den a doufám, že i za znovuoživení toho našeho minispolku. Takže koulím (a tolik opomíjeným košonkům) zdar.

Scholastic

Foto   Foto   Foto
Foto   Foto   Foto

GRILOVACÍ BRIGÁDA NA ÚVOD 5/7 SEZÓNY

29. 4. 2008

Je tu jaro se vším všudy, slunce rozpustilo poslední zbytky sněhu, teplo zvítězilo nad zimou. Nejvyšší čas plně rozjet letošní (snad ne poslední) pétanque sezónu na Loučkách. A protože se blíží termín tradičního jarního turnaje dvojic (17.5.) a taky zahájení zápasů letošního ročníku ligy (od 1.5.), bylo zapotřebí připravit ke hře nejen hřiště, ale i celé zázemí pétanque areálu. Výzvu dvou hlavounů 1. LPK Loučky (předsedy a prezidenta) k účasti na brigádě překvapivě přijalo 23 lidí. Velkým překvapením byla značná pomoc nečlenů, účastníků letošního ročníku ligy. Velké poděkování patří všem, kteří ohýbali své hřbety, zápasili s hráběmi či lopatami, tahali se s obřím vakem, rýpali se v trávě nebo deratizovali chatku. Díky zaslouží i ti, kteří svou účastí povzbudili ostatní. A co vy ostatní členové klubu, kde jste byli?

Foto Foto

Alice a holky z družstva "Klacíci" (Míša a Romča) si vzaly na starost chatku a důkladně ji zvelebily. Jak jsme později zjistili, vzaly ten úklid důsledně, vymetly pavučiny, vyhnaly pavouky, zlikvidovaly myší zákoutí, vyhodily sušené vosy - xakru, s čím si my chlapi teď budeme hrát?

Za náš klub přiložili ruku (někteří jen oko) k dílu Ríša, Jindra, Mirek, Honza, Zdeněk a Zdeněk, Maruška a Maruška, Bohuška a Ála.

Foto Foto Foto

Za ligouše pomohl Jirka st. "Grošáci", Jana a Nikola "Q-Elita", Martin "Hasiči", Honza a Zuzka "Trumpetky", kompletní družstvo "Krmelec pétanque boys" včetně své nehrající kapitánky. Ještě jednou všem DĚKUJEME.

Odměnou za skvěle odvedenou práci byla grilovačka a možnost hodit si koulema. Pro většinu to byla první letošní příležitost zaházet si. A že vládla skvělá nálada dokládají fotografie.

Foto Foto Foto

NOVÝ ČLEN

29. 4. 2008

Za přízeň našemu klubu, za dlouholetou účast v lize a za dobře odvedenou práci (a ne první) byl při grilovačce do našich řad přijat Jirka Grochowicz zkušenější. Doufejme, že se nám podaří zlákat i méně zkušenějšího Jirku (nebudeme přece psát, že jeden je starší a druhý mladší, že?).

ZAHÁJENÍ SEZONY 2008

13. 3. 2008

Koulařskou sezónu 2008 zahájíme v pondělí 17.3. První trénink bude s velkými koulemi, proto přijďte od 17 hodin na bowling. Další tréninky budou již s menšími ocelovými koulemi a to každou středu od 17 hodin. Kdo může, ať chodí dřív (kvůli dojíždějícím ... a taky kvůli počasí).

TERMÍNOVKA 2008

13. 3. 2008

Byl aktualizován termínový kalendář akcí našeho klubu. Najdete v něm plánované sportovní akce našeho klubu (VC Litvínova, PMT, finále ligy), kulturní akce našeho klubu (Osecká pouť, turnaj pro handicapované) a taky turnaje pořádané ČAPEK, kterých bychom se mohli zúčastnit.

ZHODNOCENÍ LIGY 2007

6. 12. 2007

Vše o letošním ročníku Pétanque ligy na Loučkách se dovíte na stránkách ligy (zde).

PELE-MELE TRIPLETTE 2007

24. 10. 2007

V sobotu za slunečného, ale zimního počasí, proběhl na Loučkách již 4. ročník tradičního turnaje smíšených trojic Pele-Mele Triplette. Všem hráčům ze 6 družstev děkujeme za účast a za krásné rozloučení s pétanque sezónou. Poděkování patří i hlavnímu organizátorovi turnaje Ríšovi, který měl hlavní podíl na tom, že turnaj se nesl v pohodovém a přátelském duchu a za dobré grilované klobásky.

Výsledky zde

Výročí založení klubu

27.6.2007

Ve středu 27.6.2007 se sešla hrstka členů na Loučkách, aby oslavila 4. výročí založení 1. LPK Loučky. Účast na oslavě se nesla v duchu celoroční účasti na trénincích - bída. Hrstka nejvěrnějších si nejprve zaházela a pak se bavila při grilování.

Foto Foto

VELKÝ TŘESK HANDICAPOVANÝCH POTŘETÍ

17.6.2007

V neděli 17. června uspořádal náš klub ve spolupráci s Občanským sdružením EGOTERIA již potřetí pro zdravotně postižené občany z Litvínova a okolí a jejich přátele turnaj pod názvem VELKÝ TŘESK. Letošního ročníku se zúčastnili zdravotně postižení občané z Háje, Janova a zástupci Egoterie Litvínov, Energie Meziboří a Oáza Janov. Podařilo se sestavit 8 trojčlenných družstev, tzn. 24 hráčů.

Po slavnostním nastoupení a zahájení turnaje bylo provedeno rozlosování družstev. Hrálo se do 11-ti bodů KO systémem. Každá hra byla napínavá, urputně se hrálo o každý bod, ale všude a vždy dominovala veselá nálada a radost ze hry. Bylo vidět, že zorganizovat takovouto akci se vyplatilo.

Jako vzpomínku na tento turnaj obdržel každý účastník kšiltovku s nápisem VELKÝ TŘESK 2007. Dále každý obdržel diplom a plnou tašku upomínkových předmětů. Hlavní cenou pro vítěze byla sada pétanque koulí. To vše za významné podpory města Litvínov, které tuto akci tradičně zastřešovalo.

Výsledky VT 2007

 

11.6.2007
Paparazzi vykonali své

Finále MČR trojic - Praha

11.6.2007

Sobota 2. června 2007 bude pro náš klub historická. Poprvé jsme se zúčastnili finále Mistrovství České republiky. Hrálo se v Praze, v krásném prostředí obory Hvězda, přímo u stejnojmenného letohrádku. Jak už bylo předem oznámeno, hrálo se na velice těžkém povrchu, na tvrdé zlaté opuce. Kdo neví o co jde, o nic nepřišel - zahrajte si na hrubém asfaltu, je to to samé. Pražské anabáze se zúčastnili: Zdeněk Hubáček, Jindra Kauca, Honza Lobo (hráči), Alenka Kovaříková (doprovod, fotograf), Dafne (mazlik, talisman), Škoda Octavia (doprovodné vozidlo).

MCR

Po seznámení s prostředím a hlavně s terénem si všichni účastníci vyslechli prezidenta ČAPEK Karla Dohnala, který všechny přivítal, vysvětli systém turnaje, představil delegáta a rozhodčí, upozornil na jistá pravidla a zásady slušného chování. Systém byl jednoduchý, 32 týmů se nasadilo podle jejich síly do 8 skupin. Z každé 4 členné skupiny postoupí první 2 do nejlepší 16-tky, která se rozdělí na 4 skupiny po 4 týmech. Z těchto skupin postoupí první dva nejlepší do nedělní finálové osmičky. Po vyslechnutí státní hymny jsme si přečetli rozlosování. Se startovním číslem 30, které nám bylo uděleno na základě předchozích výsledků (tzv. síla týmu) jsme mohli jenom doufat, že nenarazíme hned v úvodní skupině na TOP českého pétanque. Podařilo se, nenarazili jsme na TOP, ale trojika nás neminula. Ve skupině jsme měli 3 (POP Praha), 14 (HRODE Krumsín) a 19 (PC Kolová).

MCRMCRPrvní zápas s mladými POPáky byl nervózní, vždyť byli 3. v ČR!!!). Oba jsme se seznamovali s terénem. Zjistili jsme velice rychle, že střelba nebude snadná, chtělo to střílet přímo kov na kov a to se nedařilo skoro nikomu. Štěstí se nakonec přiklonilo na naší stranu a zvítězili jsme 13:12. :-) Jako vítězové jsme čekali na vítěze druhého zápasu. Stali se jím, nám dobře známí, Kolováci s "Mamutem". Zápas byl pohodový, přátelský, ale vyhrát chtěl každý. Šlo to bod po bodu, my 4 body, oni 4 body, zase bod po bodu. Nakonec naše prohra 12:13. :-( V baráži o postup mezi nejlepších 16 týmů v ČR jsme narazili na nám neznámou partu z Krumsína, která svedla tuhý boj s Kolovákama a poté s POPákama. Vyhrát a tím pádem postoupit chtěli oba týmy. My jsme šli do souboje, možná už posledního na MČR, s klidem a s tím, že můžeme jenom překvapit. Snad tím, že nás soupeř podcenil a nic nevystřelil nebo hlavně tím, že jsme skvěle placovali i stříleli, jsme je hladce a jednoznačně rozdrtili 13:3. :-)

Hurááááááááá, postupujeme do TOP 16. Jdeme si odpočinout, nadlábnout se, pomazlit se s naším talismanem.

MCR

Po relaxaci jsme netrpělivě čekali, který ze zbývajících 15-ti týmů začne být nervózní, až zjistí, že hraje s černým koněm turnaje - s námi. Nervózní jsme nakonec byli my - první zápas proti juniorské reprezentaci se všemi bafuňáři, psychology, trenéry a v neposlední řadě i s rozhodčím. Zápas se z počátku pro nás vyvíjel dobře, dotáhli jsme na 5:5. Repre v útlumu, bafuňáři v šoku, rozhodčí jako figurka na gumičce (sem tam, sem tam). V následné hře to přichází. My jisté 4 body a k tomu my poslední kouli v ruce. Chtělo by se říct 10:5 pro nás po téhle hře. Ale chyba lávky, terén byl proti. Koule dojíždí pomalu směrem ke košonku, nikde nic - jen kamínek. Hup a koule mění směr, zhruba 30 cm od košonku drcne do soupeřovi nejbližší koule a ta pomalinku kutululu ke košonku - soupeř získává bod místo našich 5-ti. Šok pro nás, vysvobození pro repre. Nevzpamatovali jsme se a prohráli 5:13. :-(

MCR

Druhým soupeřem nám byly samé ženy, nejlepší ženské družstvo v ČR. Ženy nechybovaly, hrály standard. My chybovali, nedařilo se nám. Nebylo co řešit, prohráli jsme 3:13. Třetí zápas ve skupině jsme už nehráli, nebyl důvod, měli jsme už 2 prohry. Mezi nejlepších 8 týmů jsme nepostoupili. Vzhledem k pokročilému času se organizátoři rozhodli zrušit zápasy o konečné umístění na 9. až 16. místě. Tím jsme na turnaji skončili. Jestli by jsme skončili 16-tí nebo 9-tí nevíme, ale patříme mezi nejlepších 16 týmů v republice.

MCR

Kvalifikace na MČR trojic - Kolová

11.6.2007

V sobotu 19. května se v Kolové u Karlových Varů konala kvalifikace na mistrovství republiky trojic regionu Západ. Do Kolové se vydala i naše trojice Zdeněk H. + Jindra + Honza, aby zjistili, jak jsou na tom amatéři ze Severu.

Počasí nádherné, atmosféra přátelská (jak jinak v Kolové, že?), psi na svých místech. Zahájení mistrovského turnaje se ujal Kolovský boss Ivoš. Přivítal nás, představil nám nově otevřenou multifunkční arénu :-), vysvětlil systém (z 6-ti členné skupiny postupují první dva přímo do finále v Praze), představil delegáty turnaje a po odehrání státní hymny nám popřál dobou hru.

Celí netrpěliví jsme se pustili do prvního zápasu s týmem z plzeňské Osiky. Nenechali nás dlouho trápit se, oni hráli klasiku (přiblížit a vyrazit), my se o ni jen pokoušeli. Možná že právě tato prohra hned v prvním zápase nebo snad paní Štěstěna zapříčinila, že další zápasy jsme již neprohráli, i když jsme měli namále. Pro nás nejšťastnějším zápasem by ten poslední, rozhodující. Prohrávali jsme už 12:8, soupeř odházenej, Zdeněk přihodil, takže 1 bod jistý (sníženo na 12:9). Mohli jsme říct ANO, bod nám stačí, ale my jsme řekli NE. Honza i Jindra všechny své koule přihodili a bylo z toho rázem 5 bodů a vítězství 13:12. Postup, radost, eufórie, úleva - jedem do Prahy, patříme mezi nejlepších 32 družstev v republice, jedeme si znovu poslechnout hymnu. Finále se bude konat 2. a 3. června v Praze, v oboře Hvězda. Pojedou s námi nějaké fanynky, roztleskávačky, masérky či Vendulky utěšitelky?

MCR

foto: Míra Vlasatý

Velká cena Litvínova 2007

28.4.2007

V sobotu 28.4.2007 proběhl za účasti 12-ti dvoučlených družstev 4. ročník turnaje VC Litvínova. Město Litvínov, které převzalo nad tímto turnajem záštitu, společně s Unipetrol Rafinérií, Chemopetrolem a OS Loučky se podíleli na tom, že každé zúčastněné družstvo si z turnaje odneslo kromě nádherných zážitků i malou pozornost ve formě drobného dárku.

Výsledky zde

Příprava na novou sezónu

24.3.2007

Nejdřív tvrdá práce

Foto Foto Foto

Diskuze nad plány

Foto

První hozené koule

Foto Foto

Sezóna zahájena