Odveta za 30-ti letou válku v 5-ti dnech...

15.8.2006

FotoNa oplátku za 2 návštěvy českých a švédských Švédů u nás jsme se v silné, vícegenerační sestavě vydali ve středu 2.8.2009 v 03:15 CET na dlouhou cestu k polárnímu kruhu. Cílem byl Trelleborg, pobřežní městečko velikosti Loun. A tak to tam i vypadalo - samé lány obilí a ovocné stromy :-)

FotoAž k polárnímu kruhu jsme se sice nedostali, ale bylo na co koukat... Po 13-ti hodinové náročné cestě (ne tak náročné jako byla ta zpáteční, ale to jsme zjistili až později) nás v přístavu vřele uvítal Honza Chaloupka (český Švéd), náš místní překladatel, ubytovatel, společenský průvodce, odběratel dovezeného alkoholu a navigátor.

FotoUbytování v Nightclubu bylo celkem ucházející, strava vlastní, koupelny společné. Někteří měli štěstí i na spolunocležníky, co nechrápou, bohužel jiní ne :-)

FotoPrvní setkání ve středečním podvečeru s Lennartem, Ethel a dalšími přáteli bylo v příjemném prostředí několika zahradních pavilónů jejich domu. Při posezení nad švédským maxisendvičem a dánským takypivem jsme dojednali první mezinárodní trénink.

FotoDruhý den jsme to rozdýchávali na výletu v zálivu, hledajíce - bloudíce a posléze nalézivše místní skansen. Ta námaha stála za to, opravdu bylo na co koukat.

FotoFotoNa místním hřišti jsme poté zahájili nervydrásající match, při kterém jsme poprvé poznali schopnosti starší švédské generace.

FotoFotoNezbytným závěrem večera bylo opět grilování, volná zábava a na závěr mezinárodní soutěž ve zpěvu.

FotoVýlet do Malmo v pátek ráno byl nevšedním zážitkem. Historický střed města s krásným parkem a dnes již muzejní pevností v pozadí s největším evropským věžákem a moderním sídlištěm na břehu Oresundu. Nezbytné suvenýry na každém "rohu".

FotoFotoVečer se dva odvážlivci zúčastnili (mimo tradičních pouťových atrakcí) i sebevražedné mise hlavou dolu k matičce zemi a zpět, to vše dvakrát dokola. Jinak trhy tam mají stejné a Vietnamci se tam již také dostali.

FotoFotoSobotní den byl věnován prohlídce Trelleborgu, návštěvě nejjižnější části Švédska, minimuzea s možností vyzkoušet si "jízdu na střele". Večer byl završen tradičním místním turnajem ve všem možném, co lze házet nebo trefovat. V počátku to bylo zábavné, závěrem už vydrželi jen ti odvážní, co nechali své koule bouchat do hlavičky od Lennarta. Čest naší výpravy zachránila ostrostřelbou Alena, výhra byla plná klepet :-)

Cesta zpět již byla korunována kolonami v Německu, nostalgickou vzpomínkou na nuda pláže Rujány, hyperaktivní paní celnicí a o 10 stupňů chladnějším počasím. Dorazili jsme domů až po 14-ti hodinách cestování. Ale stálo to za to...

FotoFotoLze konstatovat, že ostudu jsme neudělali (až na některé výjimky), což dokazuje i to, že se naši severští přátelé rozhodli vydat do Čech i příští pétangue season... Tak naviděnou.

PÉTANQUE KLUB PASTIS JANOV - byli jsme u toho

25. 6. 2006

V sobotu 25. června bylo 8 členů našeho klubu u toho, když v severních Čechách nedaleko Hřenska parta nadšenců založila další pétanque klub. Byli jsme požádáni, abychom zakládajícím členům a jejich přátelům řekli o pétanque vše, co víme. Pomohli jsme jim zorientovat se v materiálovém vybavení, tzn. v koulích. Teoreticky i prakticky jsme vysvětlili pravidla. Každý člen Janovského klubu si zahrál společně s námi a při hře pochytil pár taktických rad. Mluvilo se i o místních 4 hřištích pro pétanque, o jejich rozměrech, povrchu, ohraničení i plánech do budoucna s rozšiřováním jejich počtu. Při odpočinku u dobrého jídla a pití se hovořilo i o České asociaci pétanque klubů. Na závěr jsme se domluvili na vzájemné spolupráci při pořádání turnajů. Koulaře z Janova uvítáme u nás na Loučkách na zářijovém turnaji trojic PELE-MELE TRIPLETTE 2006.

Fotky z akce pořídil pan Zachula z Janova

Foto Foto
Foto Foto

Originální velikost fotek je na vyžádání