Podřipský pohár

Roudnický pétanque klub HEJ RUP pořádá každoročně v srpnu tradiční letní turnaj dvojic "Podřipský pohár", který je součástí vypsaných turnajů ČAPEK. Součástí tohoto turnaje je i B turnaj "Pohár Praotce Čecha", který je určen pro kohokoliv a hlavně pro hráče, kteří nepostoupí mezi nejlepších 16.

19.8.2006

Po páteční relaxaci "U Hubáčků" (pétanque a grilovačka) vyrazila v sobotu na turnaj dvojic do Roudnice nad Labem tři naše družstva a to Honza L./Zdeněk B., Víťa F./Venca V. a Jindra K./Alenka K. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen i když byla znát neúčast týmů ze západu Čech. Zato zde byli nevyspitatelní cizinci, kterým jsme při hře nerozuměli ani slovo.

Protože nejsme registrovanými hráči ČAPEK, nasazení do turnaje a následné rozlosování do skupin nás ani nepřekvapilo. Alespoň jsme si mohli zahrát s těmi nejlepšími.

FotoBohužel ani jednomu z našich týmů se nepodařilo postoupit ze základní skupiny do finálové osmičky, i když Zdeněk s Honzou k tomu měli velice blízko a v šestičlenné základní skupině skončili třetí jen rozdílem skóre při 3 vítězstvích a 2 porážkách. Výkon týmu Venca - Víťa byl při postupovém zápase významně ovlivněn nenadálým útokem agresivních Roudnických vos, po kterém byl oteklý Víťa okamžitě eskortován na pohotovost Roudnické nemocnice. Škoda, že prý neměl své "Magnum" při ruce, to by ty mrchy bodavý viděli ten kolotoč. Víťovo zdravotní stav byl velice vážný a hrozilo, že bude muset v nemocnici nějaký den setrvat. Víťa však potvrdil, že je bodrý Seveřan, který umí nejen plavat v korytě s rozbouřenou vodou, ale i poprat se s jedem ve svém těle. Po dvou hodinách úporného boje zdravotní sestry s kapačkou a se ztuhlými žilami se vše nakonec podařilo a Víťa se mohl vrátit mezi nás. Bohužel turnaj již nemohl dohrát.

V B - turnaji oba zbylé týmy podaly velice dobrý výkon (2 vítězství, 1 prohra a velmi dobré plusové body). K našemu úžasu však ani jeden tým do finálové čtyřky nepostoupil i když jsme mysleli, že postoupí z 2. a 3. místa. Hold zase zapracovala neviditelná ruka osudu (nějakej Bucholz :().

Po překrásném slunném dni, kdy teplota dosahovala i tropických hodnot, jsme se vrátili domů s pocitem, že dokážeme odehrát kvalitní zápasy i s těmi nejlepšími. A o to nám šlo.

Foto Foto
Foto Foto

13. 8. 2005

Letošního turnaje se zúčastnilo 31 družstvo, z toho pouhé 2 družstva byla z neregistrovaných klubů. Jedním z nich bylo naše družstvo, Jindra (snajpr) a Honza (placér). Tato narychlo sestavená dvojice odjela na turnaj za účelem zjistit, jak je na tom po roce, zda došlo k nějakému zlepšení či nikoliv. S ohledem na kvalitní soupeře si toto duo vytyčilo před každým zápasem cíl o dvou bodech: 1.) Uhrát alespoň bod, aby nebyla Fanny; 2.) Když už je uhraný bod, tak vyhrát celý zápas.

Jako prvně nahlášení z řad neregistrovaných jsme byli zařazeni na 30. místo při losování do skupin. Byli jsme nasazeni do skupiny B k druhému nejlepšímu družstvu turnaje a tím nebyl nikdo menší než Valenc Pavel a Valencová Iva (4. a 16. hráč v republice). Na Valence jsme měli štěstí, v play-off jsme narazuli na Valence Lukáše a s ním hrající Denisovovou Helenu (3. a 9. hráč v republice) - nejvýše nasazené družstvo v turnaji.

1. zápas Valenc P./Valencová I. - prohra 5:13   (vedli jsme 4:1, vyškolili nás z taktiky hry)
2. zápas Felčárek J./Malá M. - výhra 13:4   (dobré umisťování, skvělá střelba)
3. zápas Petracchi F./Zavadil M. - výhra 13:5   (dobré umisťování, skvělá střelba)
Postup do finálové 16-tky z 2. místa. Hrálo se systémem KO.
4. zápas Valenc L./Denisovová H. - prohra 8:13 => o 9. až 16. místo
5. zápas Koreš J. st./Koreš J. ml. - výhra 13:5 => o 9. až 12. místo
6. zápas Jungmann J./Vobořil D. - výhra 13:3 => o 9. místo
7. zápas Lapihuska R./Lapihuska M. ml. - výhra 13:7 => 9. místo!!!

Výsledky Podřipský pohár

V rámci turnaje byla vyhlášena soutěž ve střelbě - 3 pokusy na 3 koule, dvě kola. Zúčastnil se i Jindra. Zvítězil Lukáš Valenc.

Soutěž

14. 8. 2004

Roudnický pétanque klub HEJ RUP pořádal v sobotu 14. 8. 2004 tradiční letní turnaj "Podřipský pohár", který je součástí vypsaných turnajů ČAPEK pro registrované hráče. Součástí tohoto turnaje je i B turnaj "Pohár Praotce Čecha", který je určen pro kohokoliv a hlavně pro hráče, kteří nepostoupili mezi finálovou 8 hlavního turnaje.

Z 52 startujících hráčů (26 dvojic) bylo pouze 12 hráčů neregistrovaných u ČAPEK, z toho polovinu jsme tvořili my: Zdeněk H. s Petrou, Jindra s Honzou a Víťa s Láďou. Pro náš klub to byl druhý "externí" turnaj. Šlo o získání dalších zkušeností, jednak s pořadatelstvím turnaje a pak hlavně s hrou. Povrch všech hřišť byl rovný, tvrdý s malými kamínky (kačírek). Hřiště byla nekryta žádnými stromy, tudíž bez žádných přírodních překážek (listy, větvičky). Pravý opak povrchu na prvním turnaji v Kolové. Na první pohled jsou tato hřiště krásná, úhledná, čistá. Ale když člověk nemá na nich natrénováno, je ztracen. A ztraceni jsme byli i my. Koule nám jezdily jako o život, nezastavovaly se. A když už se zastavily tam kde jsme chtěli, projevila se dlouholetá zkušenost protihráčů - vyrazili nebo přiblížili ještě líp. Mezi nejlepších 16 družstev se z naší trojice nedostalo žádné družstvo. Nejblíže k tomu měl Zdeněk s Petrou, kteří ve své skupině jednou vyhráli a 2 krát prohráli. Ostatní dvě naše družstva vše prohrála. V B turnaji se již trošku zadařilo a ze 3 zápasů uhrál Zdeněk s Petrou 2 vítězství, Jindra s Honzou jedno. Víťa s Láďou bohužel žádné. Za to, že jako úplní nováčkové, měli odvahu jet na turnaj, jim patří dík a obdiv. Zjistili alespoň, o čem ten pétanque vlastně je. Je to pro ně větší zkušenost než deset našich "jakoby" tréninků. Jediní, kdo si odvezl z turnaje nějakou cenu, byli právě tito nováčkové. Krásnou siluetu kanára bohužel nedostali za svůj pěvecký výkon, ale za první prohru v turnaji 0:13. Více k turnaji ve fotogalerii.

Výsledky Podřipský pohár
Výsledky Pohár Praotce Čecha

Fotky z turnaje

Odjezd Pauza po prohře HU a PE HU placoval na 100 procent
PE měří HU měří Ceny pro vítěze Celkový pohled
LA a VI hrají HO a JI losují HO a JI se soustředí HU střílí
PE placuje Losování B turnaje Jediná získaná cena Kanár